Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Sudety
willa

Gdzie na urlop, czyli spa Polanica Zdrój, Polanica Zdrój pensjonat

Polanica Zdrój jest niewielkim grodem i najmłodszym kurortem Ziemi Kłodzkiej.
Niezwykle znanym i ukochanym miejscem pobytu tak przebywających wczasowiczów jak i obywateli tego kurortu jest deptak, znajdujący się po obu stronach płynącej przez Polanicę rzeki. Bulwar otoczony jest kafejkami, które w ciepłe dni stawiają stoły z parasolkami również na dworze.
Wśród oazy ciszy, spokoju i zapachu kwitnących rododendronów mieści się spa Polanica Zdrój.
Miejsce otoczone lasami, z rozległym Parkiem Zdrojowym i licznymi szlakami spacerowymi jest jednym z najbardziej urokliwych zaciszy Sudetów i świetnym miejscem do wypoczynku.
Karpacz

Karkonosze, góry do których chętnie wracamy - sprawdź, jakie czekają cię tam atrakcje

Chociaż najczęstszym skojarzeniem z rodzimymi górami są zazwyczaj strzeliste wierzchołki Tatr, Karkonosze nadal są często odwiedzane przez urlopowiczów. Zimą, to raj dla narciarzy. Wiosną - Karkonosze wspaniale nadają się na trekking dla początkujących wędrowców, przy czym możemy poznać tu wiele atrakcyjnych zakątków.
polanica zdrój

pensjonat Polanica Zdrój, hotel w Polanicy Zdroju

Polanica Zdrój to miejscowość zdrojowa. Opasujące ją Sudety to góry niezbyt wysokie, lecz urzekające własną urodą, malowniczością również nieskalaną wielkim przemysłem schludnością. Łagodny klimat przedgórski, także obfite źródła wód mineralnych służą tu leczeniu schorzeń kardiologicznych i układu pokarmowego. Polanica słynie także z Oddziału Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego.
budynki w Polanic-Zdrój

Co ciekawego może zaproponować dla turystów Polanica Zdrój, jak się przedstawia baza noclegowa tym kurorcie

Dolny Śląsk od dawna przyciągał turystów, nie tylko z powodu przepięknej przyrody, ale także leczniczej oferty. Na tym terenie znajduje się bowiem wiele uzdrowisk, z jakich część z nich ma nawet stuletnią historię.
Sudety, góry

Sudety - aktywny relaks dla całej rodziny

Sudety to niezwykle urozmaicona i fascynująca kraina górska, leżąca na południowo – zachodnim krańcu Polski. Sudetami dzielimy się w dużej części z naszymi czeskimi sąsiadami, niewielki skrawek mieści się również na obszarze Niemiec. W obrębie sudeckiego łańcucha górskiego mieści się wiele, mezoregionów, pośród których największe są: Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie, Góry Stołowe i Góry Sowie.
Plaża w Pobierowie

Gdzie chętnie wyjeżdżamy? Jakie są nasze podróżnicze kierunki? Co lubimy najbardziej?

Polska turystyka w mgnieniu oka zmienia własne oblicze. Prócz wyjazdów o charakterze typowo turystycznym oraz wycieczek kilkudniowych, coraz większe znaczenie mają tu wyjazdy służbowe. Dokąd i w jakim celu najczęściej podróżujemy? Na jakie elementy zwracamy szczególną uwagę podczas poszczególnych wypraw? Oto najpopularniejsze cele i kierunki naszych podróży.