Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Sudety
budynki w Polanic-Zdrój

Co ciekawego może zaproponować dla turystów Polanica Zdrój, jak się przedstawia baza noclegowa tym kurorcie

Okolice Dolnego Śląska od dawna przyciągały turystów, nie tylko z powodu przepięknej przyrody, lecz również leczniczej oferty. Na Dolnym Śląsku znajduje się bowiem wiele uzdrowisk, z jakich część z nich posiada nawet sto lat historii.
Plaża w Pobierowie

Gdzie chętnie wyjeżdżamy? Jakie są nasze podróżnicze kierunki? Co lubimy najbardziej?

Krajowa turystyka nieoczekiwanie zmienia własne oblicze. Prócz podróży o charakterze wyłącznie turystycznym oraz wycieczek trwających kilka dni, coraz większe znaczenie mają tu wyjazdy służbowe. Gdzie i w jakim celu najchętniej podróżujemy? Na jakiego typu elementy zwracamy szczególną uwagę podczas poszczególnych wypraw? Oto Najmodniejsze cele i kierunki naszych wypraw.
polanica zdrój

pensjonat Polanica Zdrój, hotel w Polanicy Zdroju

Polanica Zdrój to miejscowość zdrojowa. Okalające ją Sudety to góry niezbyt wysokie, aczkolwiek urzekające swą urodą, malowniczością oraz nieskalaną wielkim przemysłem schludnością. Delikatny klimat przedgórski, oraz dostatnie źródła wód mineralnych służą tu leczeniu chorób kardiologicznych i systemu pokarmowego. Polanica Zdrój jest znana także z Oddziału Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego.
Karpacz

Karkonosze, góry do których chętnie wracamy - sprawdź, jakie czekają cię tam atrakcje

Mimo, że najczęstszym skojarzeniem z rodzimymi górami są zwykle wysokie wierzchołki Tatr, Karkonosze nadal są często odwiedzane przez miłośników gór. Zimą, to raj dla narciarzy. Wiosną - Karkonosze idealnie nadają się na trekking dla początkujących wędrowców, przy czym mamy szansę zwiedzić tu sporo ciekawych zakątków.
willa

Gdzie na urlop, czyli spa Polanica Zdrój, Polanica Zdrój pensjonat

Polanica Zdrój jest niewielkim grodem i najmłodszym kurortem Ziemi Kłodzkiej.
Bardzo znanym i ulubionym miejscem spotkań zarówno bywających tu podróżników jak i mieszkańców Polanicy Zdrój jest deptak, ciągnący się po obu brzegach przepływającej przez miasto rzeki. Bulwar otoczony jest kawiarniami, które w sezonie stawiają stoły z parasolkami również na zewnątrz.
Wśród oazy zaciszy, spokoju i zapachu rozkwitających rododendronów znajduje się spa Polanica Zdrój.
Miasto otoczone lasami, z ogromnym Parkiem Zdrojowym i licznymi trasami spacerowymi jest jednym z najbardziej urokliwych zaciszy Sudetów i wspaniałym miejscem do odpoczynku.
Sudety, góry

Sudety - aktywny relaks dla całej rodziny

Sudety to niezwykle urozmaicona i urzekająca kraina górska, mieszcząca się na południowo – zachodnim krańcu Polski. Sudetami dzielimy się w dużej części z naszymi czeskimi sąsiadami, nieduży skrawek znajduje się również na terenie Niemiec. W obrębie sudeckiego łańcucha górskiego znajduje się bardzo dużo, mezoregionów, wśród których największe są: Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie, Góry Stołowe i Góry Sowie.