Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Sudety
Plaża w Pobierowie

Gdzie chętnie wyjeżdżamy? Jakie są nasze podróżnicze kierunki? Co lubimy najbardziej?

Krajowa turystyka nagle zmienia swoje oblicze. Prócz wypraw o charakterze wyłącznie turystycznym jak również wycieczek na kilka dni, coraz większe znaczenie posiadają tu wyjazdy służbowe. Dokąd i w jakim celu z reguły podróżujemy? Na jakiego rodzaju czynniki zwracamy szczególną uwagę podczas poszczególnych wypraw? Oto najpopularniejsze cele i kierunki naszych podróży.
Sudety, góry

Sudety - aktywny relaks dla całej rodziny

Sudety to niezwykle urozmaicona i urzekająca kraina górska, położona na południowo – zachodnim krańcu Polski. Sudetami dzielimy się w znacznej mierze z naszymi czeskimi sąsiadami, nieduży skrawek mieści się również na terenie Niemiec. W obrębie sudeckiego łańcucha górskiego znajduje się mnóstwo, mezoregionów, wśród których największe są: Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie, Góry Stołowe i Góry Sowie.
budynki w Polanic-Zdrój

Co ciekawego może zaproponować dla turystów Polanica Zdrój, jak się przedstawia baza noclegowa tym kurorcie

Okolice Dolnego Śląska od dawna przyciągały licznych turystów, nie tylko z powodu przepięknej przyrody, lecz również propozycji leczniczych. Na Dolnym Śląsku znajduje się bowiem wiele uzdrowisk, z których część z nich posiada nawet sto lat historii.
willa

Gdzie na urlop, czyli spa Polanica Zdrój, Polanica Zdrój pensjonat

Polanica Zdrój jest niewielkim grodem i najmłodszym kurortem Ziemi Kłodzkiej.
Niezwykle znanym i ukochanym miejscem pobytu tak przebywających wczasowiczów jak i obywateli tego kurortu jest deptak, znajdujący się po obu stronach płynącej przez Polanicę rzeki. Bulwar otoczony jest kafejkami, które w ciepłe dni stawiają stoły z parasolkami również na dworze.
Wśród oazy ciszy, spokoju i zapachu kwitnących rododendronów mieści się spa Polanica Zdrój.
Miejsce otoczone lasami, z rozległym Parkiem Zdrojowym i licznymi szlakami spacerowymi jest jednym z najbardziej urokliwych zaciszy Sudetów i świetnym miejscem do wypoczynku.
Karpacz

Karkonosze, góry do których chętnie wracamy - sprawdź, jakie czekają cię tam atrakcje

Chociaż najczęstszym skojarzeniem z rodzimymi górami są zazwyczaj strzeliste wierzchołki Tatr, Karkonosze nadal są często odwiedzane przez urlopowiczów. Zimą, to raj dla narciarzy. Wiosną - Karkonosze wspaniale nadają się na trekking dla początkujących wędrowców, przy czym możemy poznać tu wiele atrakcyjnych zakątków.
polanica zdrój

pensjonat Polanica Zdrój, hotel w Polanicy Zdroju

Polanica Zdrój to miejscowość zdrojowa. Opasujące ją Sudety to góry niezbyt wysokie, lecz urzekające własną urodą, malowniczością również nieskalaną wielkim przemysłem schludnością. Łagodny klimat przedgórski, także obfite źródła wód mineralnych służą tu leczeniu schorzeń kardiologicznych i układu pokarmowego. Polanica słynie także z Oddziału Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego.