Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Sudety
willa

Gdzie na urlop, czyli spa Polanica Zdrój, Polanica Zdrój pensjonat

Polanica Zdrój jest niewielkim grodem i najmłodszym kurortem Ziemi Kłodzkiej.
Niezwykle popularnym i ulubionym punktem spotkań zarówno przebywających wczasowiczów jak i mieszkańców tego kurortu jest bulwar, rozciągający się po obu stronach przepływającej przez miasto rzeki. Bulwar otoczony jest kafejkami, które w okresie letnim wystawiają stoliki z parasolkami również na zewnątrz.
Wśród oazy zaciszy, spokoju i zapachu kwitnących rododendronów znajduje się spa Polanica Zdrój.
Miasto otoczone lasami, z ogromnym Parkiem Zdrojowym i licznymi trasami spacerowymi jest jednym z najbardziej urokliwych zaciszy Sudetów i idealnym miejscem do wypoczynku.
Plaża w Pobierowie

Gdzie chętnie wyjeżdżamy? Jakie są nasze podróżnicze kierunki? Co lubimy najbardziej?

Krajowa turystyka gwałtownie zmienia swe oblicze. Nie licząc wypraw o charakterze typowo turystycznym oraz wycieczek trwających kilka dni, coraz większe znaczenie mają tu wyjazdy służbowe. Dokąd i w jakim celu z reguły podróżujemy? Na jakiego rodzaju elementy mamy zwracać szczególną uwagę podczas poszczególnych podróży? Oto Najmodniejsze cele i kierunki naszych podróży.
Karpacz

Karkonosze, góry do których chętnie wracamy - sprawdź, jakie czekają cię tam atrakcje

Mimo, że pierwszym skojarzeniem z polskimi górami są zwykle strzeliste szczyty Tatr, Karkonosze cały czas są chętnie odwiedzane przez turystów. Zimą, to raj dla narciarzy. Letnią porą - Karkonosze wspaniale nadają się na trekking dla początkujących wędrowców, przy czym możemy zwiedzić tu sporo atrakcyjnych miejsc.
Sudety, góry

Sudety - aktywny relaks dla całej rodziny

Sudety to niezmiernie urozmaicona i fascynująca kraina górska, mieszcząca się na południowo – zachodnim krańcu Polski. Sudetami dzielimy się w dużej części z naszymi czeskimi sąsiadami, nieduży skrawek znajduje się także na terenie Niemiec. W obrębie sudeckiego łańcucha górskiego mieści się wiele, mezoregionów, wśród których największe są: Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie, Góry Stołowe i Góry Sowie.
budynki w Polanic-Zdrój

Co ciekawego może zaproponować dla turystów Polanica Zdrój, jak się przedstawia baza noclegowa tym kurorcie

Okolice Dolnego Śląska od dawna przyciągały turystów, nie tylko z powodu przepięknej przyrody, lecz również leczniczej oferty. Na Dolnym Śląsku znajduje się bowiem wiele uzdrowisk, z jakich część z nich posiada nawet sto lat historii.
polanica zdrój

pensjonat Polanica Zdrój, hotel w Polanicy Zdroju

Polanica Zdrój to miejscowość zdrojowa. Okalające ją Sudety to góry niezbyt wysokie, aczkolwiek urzekające swą urodą, malowniczością oraz nieskalaną wielkim przemysłem schludnością. Delikatny klimat przedgórski, oraz dostatnie źródła wód mineralnych służą tu leczeniu chorób kardiologicznych i systemu pokarmowego. Polanica Zdrój jest znana także z Oddziału Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego.