Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Góry
Piękno gór

Dobrze się spakuj w góry!

Oto one. W końcu nadeszły. Długie dni wyglądane, wytęsknione i wymarzone. Pełne słońca, jezior, góry i cudownie spędzonego czasu. Czas wypoczynku i rozluźnienia, byle dalej od rutyny i nijakości. Wizytujemy nasz sprawdzony sklep górski i już czas na wyjazd. Najbardziej ulubiona pora w roku – wakacje.
Hotel Belvedere Zakopane

Co sprawia, że tak mocno uwielbiamy nasze góry?

Odpoczynek to praktycznie nasz obywatelski obowiązek. Zwłaszcza ten poza miastem. Przecież należy wspierać finansowo polską turystykę! Naturalnie to spora przesada, bo przecież nikt nie nakazuje wypoczywać, lecz definitywnie nikt kto pragnie żyć szczęśliwie oraz przez długie lata, nie może odmówić sobie zbyt często wypoczynku. To zapewne oczywiste?
Góry Stołowe

Komfortowe a także na każdą kieszeń pensjonaty oraz mieszkania w Tatrach

Nie ma wielu bardziej wskazanych miejsc na odpoczynek, aniżeli Tatry - przynajmniej jeżeli w grę wchodzi pobyt w naszym kraju. Jednak piękno Tatr to jeszcze nie wszystko. Należy także wiedzieć, że czymś bardzo ważnym jest to by dla osób wyruszających w tatry pensjonaty bądź apartamenty były w 100% wygodne, a jeszcze na dodatek niezbyt drogie. Co w takim razie może zrobić osoba, która poszukuje solidnych oraz niedrogich noclegów w na przykład Zakopanem, a więc stolicy polskich gór?
plaża Jastarnia

Zdrowie jest ważne

Jedni kochają spędzać cały czas nad morzem, niektórzy w górach. Na pewno jest to połączone z stylem wypoczynku jaką kultywuje konkretna osoba, czy uwielbia ona przebywać na plaży i się opalać, czy może kocha wdrapywać się na górskie szlaki. Na szczęście bez względu na to, jaką styl odpoczynku preferujemy, nie musimy się nigdzie wybierać za granice naszego kraju, bo mamy niezastąpiony dostęp na równi do morza, jak i do gór.

Nie tylko Zakopane

O ile myślisz o wycieczce w Tatry, zastanów się, czy nie warto zobaczyć inne miejsce niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Podhale chowa w sobie mnóstwo ciekawych miejsc, które są niedoceniane przez krajan. Najtrafniejszym przykładem jest urokliwa Białka Tatrzańska, która jest położona tylko 20 km od Stolicy Tatr. Jest to cicha i mała wieś górska, która zapewnia wiele atrakcji dla przyjezdnych.
góry

Dobieramy wyposażenie na wyprawę wysokogórską

Projektując zimową eskapadę w góry wysokie musimy przede wszystkim być odpowiednio przeszkolonym w zakresie obsługiwania się rynsztunkiem, asekuracji, zagrożeń lawinowych a także techniki zimowej wspinaczki. Bez odpowiedniego przyuczenia oraz doświadczenia nie powinniśmy wybierać się sami na takie eskapady. Trzeba pomyśleć o znalezieniu właściwego partnera, przewodnika względnie kursu szkoleniowego.
Bieszczady

Rewelacyjny pomysł na wyciszające wczasy dla ludzi, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości

Jeśli marzysz o uspokajającym wyjeździe na wczasy, który da o codzienności to wybierz się w Bieszczady. Przeżyjesz tam niezapomniany czas na łonie przyrody oglądając piękne widoki.
hotel i spa polanica zdrój

Dlaczego warto wybrać się do Polanicy Zdrój? Jak najlepiej się tam zrelaksować i wypocząć?

Gdy bardzo dużo czasu przesiadujemy w pracy i w tygodniu ciągle jesteśmy w biegu, to planując jakiś odpoczynek marzymy przede wszystkim o relaksie oraz spokoju. Leżenie na plaży nie zawsze będzie dobrym wyjściem. W egzotycznych krajach, w kurortach gdzie jest masa turystów można trafić na plaże z mnóstwem imprezowych klubów. Natomiast nad polskim morzem nie za każdym razem jest pogoda by poleżeć na plaży.
Kraków

Wyprawy małe i duże – Karpacz czy Kraków?

Wybierającym się na wycieczkę do Krakowa przeważnie nie zależy przede wszystkim na wypoczynku. Najważniejsze staje się wtedy zwiedzanie tego istotnego pod względem historycznym miasta – byłej stolicy Polski. Mnogość zabytków czy miejsc wartych jak najszybszego zobaczenia razem z opowieścią przewodnika to bardzo cenne momenty, które długi czas będzie się pamiętać. Jeśli chodzi o noclegi w Krakowie, w sieci jest dostępna baza różnych propozycji. Wszelkie ważne informacje możemy znaleźć tam z łatwością.
Bieszczady

Gdzie szukać wygodnych i równocześnie niedrogich noclegów w górach?

Wybierając się w góry pewno już przedtem planujesz trasę zwiedzania i zastanawiasz się nad tym, jakie zabytki czy okolice warto zwiedzić w toku pobytu. Niemniej jednak oprócz planu zwiedzania musisz też zaplanować nocleg, warto to uczynić wcześniej, albowiem organizowanie noclegu na ostatnią chwilę jest dość niewskazane - może się okazać, iż w interesującym Cię hotelu albo pensjonacie nie będzie już wolnych miejsc.
1 2 3 4 5 6 7