Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Góry
Podróże z dzieckiem

Wyprawa w góry na jesień

Jesień to pora, która świetnie nadaje się na rozmaite wycieczki. Nie jest już tak upalnie jak latem, a zarazem cały czas utrzymuje się dość wysoka temperatura. Ponadto widoki jesienią są szczególnie malownicze, z uwagi na wielobarwne opadające liście. W porze jesiennej również światło słońca ma charakterystyczny ciepły kolor. Dzięki temu również zdjęcia wykonane w okresie jesiennym bywają bardzo udane.
wyprawy turystyczne

Jak optymalnie przysposobić się się do wakacji w terenie?

Wakacje wchodzą już w końcówkę. Dla mnóstwa uczniów to ostatni moment, by pojechać gdzieś ze znajomymi. Powinni skorzystać z ostatnich dni wolności, nim wrócą do szkół, książek i zobowiązań, tym bardziej, że letnia aura w naszej ojczyźnie wyjątkowo rozpieszcza nas tego roku. Studenci są w bardziej komfortowej sytuacji, ponieważ mogą wykorzystać jeszcze czas we wrześniu na odpoczynek. Ten miesiąc to też wspaniały moment na wykorzystanie urlopu. W wielu firmach dostaniemy go bez problemu, ponieważ większość pracowników wykorzystało inne miesiące na rodzinne wczasy. Powinniśmy polubić ten piękny miesiąc, który co roku staje się w Polsce co raz cieplejszy.
góry

Dobieramy wyposażenie na wyprawę wysokogórską

Planując zimową eskapadę w wysokie góry trzeba przede wszystkim być odpowiednio przeszkolonym w obszarze obsługiwania się sprzętem, asekuracji, zagrożeń lawinowych i techniki zimowej wspinaczki. Bez właściwego wyszkolenia oraz doświadczenia nie powinniśmy wyruszać sami na podobne ekspedycje. Należy pomyśleć o wyszukaniu odpowiedniego partnera, pilota ewentualnie kursu instruktażowego.
Bieszczady

Rewelacyjny pomysł na wyciszające wczasy dla ludzi, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości

Jeżeli marzysz o spokojnym wyjeździe na urlop, który sprawi, że zapomnisz o codzienności to pojedź w Bieszczady. Przeżyjesz tam niezapomniany czas na łonie przyrody zachwycając się przepięknymi widokami.
malowidło - wakacje

Urlop w Szczawnicy - dlaczego warto udać się w góry

Współcześnie ludzie przykładają bardzo wiele uwagi do zdrowego trybu życia. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna to sprawy, o które coraz więcej osób dba na co dzień. Tego rodzaju swoista moda ma wpływ na wzrost popularności wszelkiego rodzaju sportów oraz np. turystyki górskiej. Ludzie coraz chętniej zamiast spędzać urlop na leżeniu na plaży wybierają aktywny wypoczynek polegający m.in. na pieszych wycieczkach.
w ośrodku SPA

Spa, podaruj sobie chwilę przyjemności

Stres, napięcie wiążące się z pracą i obowiązkami sprawia, że na co dzień trudno ”łapiemy oddech”. Naszemu ciału i duszy należy się czas wytchnienia. I to taki, podczas którego zatroszczymy się o swój wygląd oraz formę psychiczną. Relaksujące SPA to rozwiązanie idealne. Bez względu na to co wybierzemy: korzystanie z zabiegów odchudzających, odżywczych czy oczyszczających skórę – rezultaty pozytywnie nas zaskoczą.
Bieszczady

Gdzie szukać wygodnych i równocześnie niedrogich noclegów w górach?

Wybierając się w góry pewnie już przedtem planujesz trasę zwiedzania i zastanawiasz się nad tym, jakie zabytki czy okolice pożądane byłoby zwiedzić w trakcie pobytu. Aczkolwiek prócz planu zwiedzania musisz też zaplanować nocleg, wskazane jest to uczynić przedtem, bo planowanie noclegu na ostatnią chwilę jest trochę niewskazane - może się okazać, iż w interesującym Cię hotelu albo pensjonacie nie będzie już wolnych miejsc.
Hotel Belvedere Zakopane

Co sprawia, że tak mocno uwielbiamy nasze góry?

Odpoczynek to niemalże nasz obywatelski obowiązek. W szczególności taki poza miejscem zamieszkania. W końcu trzeba wspierać polską turystykę! Oczywiście to znaczna przesada, bo w końcu nikt nie nakazuje nam wypoczywać, ale z pewnością nikt kto pragnie żyć szczęśliwie oraz jak najdłużej, nie może odmawiać sobie za często wypoczynku. To chyba jasne?
Kraków

Wyprawy małe i duże – Karpacz czy Kraków?

Chcącym wybrać się na wycieczkę do Krakowa przeważnie nie zależy głównie na wypoczynku. Szczególnie ważne staje się wtedy zwiedzanie tego znaczącego historycznie miasta – byłej stolicy Polski. Mnogość zabytków i miejsc wartych jak najszybszego zwiedzenia razem z opowieścią przewodnika to bardzo cenne momenty, które długo będzie się pamiętać. Biorąc pod lupę noclegi w Krakowie, w sieci jest dostępna baza rozmaitych propozycji. Wszystkie istotne informacje możemy wyszukać tam bez problemu.
wyprawy turystyczne

Podróże jedynie dla niepokornych

Niektórzy nie mają z tym problemu. udają się do biura podróży, wertują katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego biura, zapytują o all inclusive i inne udogodnienia, a następnie wyjeżdżają do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie odpowiada przygotowana dla nich wycieczka.
1 2 3 4 5 6 7