Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Góry
Tatry

Gdzie nocować w Zakopanem?

Zima to czas, w którym trudno nam się zebrać do większego wysiłku. Zmarznięci, śmigamy między domem a pracą, zmuszając się do wychodzenia gdziekolwiek. Kiedy aura jest zła, termometr wskazuje temperaturę ujemną, mróz szczypie w oczy, a auto znów nie może ruszyć, z nadzieją mamy nadzieję na rozpoczęcie cieplejszego sezonu.
Kraków na fotografii

Najciekawsze atrakcje Krakowa, jakie pamiątki warto przywieźć do domu z podróży do tego miasta.

Kraków jest wspaniałym miastem, odwiedzenie go z pewnością zagwarantuje sporo niezapomnianych wrażeń. Bardzo duża ilość zabytków i atrakcji turystycznych, bogata propozycja kulturalna i wspaniali ludzie powodują, że co roku miasto to odwiedzają setki tysięcy turystów. Wystarczy zresztą przejść się po rynku czy posłuchać różnojęzykowego gwaru obok pomnika Adasia, aby się zorientować, jak to każdego dnia wygląda.
boże narodzenie w górach z dziećmi

Spędź rodzinne święta w górskim otoczeniu

Boże Narodzenie to niezwykle istotny czas w ciągu roku, także dla osób niewierzących. Jest to bowiem moment, kiedy cała rodzina spotyka się razem na wspólnej wieczerzy, śpiewając kolędy.
Wycieczka w góry

Wyposażenie na górskie wycieczki czyli co warto ze sobą zabrać, żeby wędrowanie było w pełni bezpieczne.

Jedną z popularniejszych sposobów na aktywny wypoczynek są wędrówki po górach. O ich dużej popularności najlepiej świadczą szlaki, na których w czasie ładnej pogody można spotkać naprawdę sporo wielbicieli tej aktywności. Jednak wychodząc nawet na prosty szlak przy pięknej pogodzie pamiętać należy, że idzie się w góry, które niekiedy mogą być mało przewidywalne. A tymczasem bardziej nieprzewidywalni będą niektórzy turyści, bo to co można zobaczyć na szlakach niekiedy naprawdę przeraża.
Domek na wsi

Jak można by obecnie zabukować właściwy nocleg bez ruszania się z domu?

Kiedy nadchodzi okres urlopowy wiele osób zaczyna planować swe kolejne wczasy. W jakie miejsce tutaj pojechać tym razem? Wiele ludzi preferuje wyjazdy w góry, część z kolei nad królestwo Neptuna.
na kajakach w Ciechocinku

Ważne jest to, by własne buty górskie były odpowiednio dobrane

Nawet najlepsza wyprawa w góry nie będzie dawała nam przyjemności, jeśli będziemy posiadali niewłaściwe buty. Jeżeli będziemy czuć każdą skałkę i co jakiś czas będziemy zmuszeni zwracać znaczną uwagę na to, aby nie wykręcić nogi.
Morze, Mielno

Co zwiedzić w Polsce?

Zastanawiając się nad wyborem rejonu do spędzenia weekendu, niekoniecznie musi się od razu decydować na drogie miejsce za granicą. Czarujące wakacje można spędzić ponadto w Polsce. Polska oferuje tak wiele fantastycznych miejscowości, że obejrzenie ich wszystkich może zająć naprawdę wiele czasu.
Nysa

Polska i zabytki

Polska jest znana za granicą z przepięknej, bogatej w zabytki architektury. Zachodni turyści ogromnie chętnie oglądają miasta niezwykłe pod względem architektonicznym, do takich miast można zaliczyć na przykład Kraków ze słynnym na cały świat zamkiem na Wawelu, Wrocław z jego piękną architekturą sakralną i wspaniałym rynkiem czy Toruń, gdzie znajduje się wpisany na listę UNESCO zespół staromiejski. Wszystkie te miasta, są jednak jednymi z najbardziej rozległych w Polsce. Wiele pięknych okazów architektury znajduje się w małych miejscowościach, ukrytych gdzieś w zakątkach Polski.
wyjazd

Wymarzony wyjazd rowerowy – jak go zaplanować?

Dla większości ludzi wypad w obojętnie jakie miejsce to niewątpliwa przyjemność. W końcu często na co dzień nasze bytowanie jest raczej szare. Chodzimy do jednej pracy, realizujemy podobne obowiązki, widzimy tych samych ludzi, jesteśmy w tych samych miejscach. Jeżeli zatem chcielibyśmy odrobinę się oderwać od rzeczywistości, coś odmienić, wnieść do swego życia niewielki choć powiew świeżości – bezsprzecznie warto gdzieś wyjechać. Gdzie? To już kwestia indywidualna. Każdy z nas ma w końcu jeśli o to chodzi nieco inne upodobania. Niektórzy z nas lubią podróże po kraju, inni poza Polskę.
malowidło - wakacje

Urlop w Szczawnicy - dlaczego warto udać się w góry

W aktualnych czasach ludzie kładą coraz większy nacisk na zdrowy tryb życia. Właściwa dieta i aktywność fizyczna to kwestie, o które coraz więcej osób dba na co dzień. Tego typu swoisty trend ma wpływ na wzrost popularności wszelkiego rodzaju sportów oraz na przykład turystyki górskiej. Ludzie bardzo chętnie zamiast spędzać wakacje na leżeniu na plaży wybierają aktywny wypoczynek polegający między innymi na pieszych wędrówkach.
1 2 3 4 5 6 7