Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Góry
góry

Dobieramy wyposażenie na wyprawę wysokogórską

Planując zimową wyprawę w wysokie góry trzeba przede wszystkim być stosownie przeszkolonym w obszarze obsługiwania się rynsztunkiem, zagrożeń lawinowych, asekuracji i techniki wspinaczki zimowej. Bez należytego przyuczenia i doświadczenia możemy wybierać się sami na podobne ekspedycje. Należy pomyśleć o wyszukaniu właściwego partnera, pilota czy kursu instruktażowego.
plaża Jastarnia

Zdrowie jest ważne

Niektórzy kochają spędzać cały moment nad morzem, inni w górach. Z pewnością jest to połączone z formą wypoczynku jaką preferuje konkretna osoba, czy woli ona odpoczywać na plaży oraz się opalać, czy może woli wdrapywać się na górskie trasy. Na szczęście bez względu na to, jaką styl odpoczynku wybieramy, nie musimy się nigdzie wybierać za granice naszego kraju, ponieważ mamy niezastąpiony dostęp na równi do morza, jak i do gór.
panorama gór w blasku słońca

Planujesz wypoczynek? - wybierz się w góry

Kiedy rozmyślamy o własnym odpoczynku, o tym, żeby zregenerować energię, to na pewno pragniemy, by był on idealnie taki, jak kochamy. Jeśli kochamy siedzieć w jednym miejscu oraz nie kochamy chodzić, to bez wątpienia w większości sytuacji udamy się nad morze. A przecież góry nie oczekują od nas spacerowania, tam także mamy okazję relaksować się spokojnie oraz bez pokonywania górskich szlaków na własnych nogach.
góry

Gdzie wyruszyć ze wszystkimi

Przeważnie jeżeli wybieramy się na wakacje calutką familią, to szukamy takich rejonów, gdzie każdy będzie miał szanse znaleźć coś dla siebie, gdzie każdy będzie się czuł wyśmienicie, a to także powoduje, że poświęcamy bardzo sporo uwagi do tego, w jakim hotelu chcemy wynająć pokój. Na szczęście jest ich tak sporo, że bez żadnego kłopotu możemy tego dokonać, tak żeby było schludnie, na wysokim poziomie, aby każdemu się podobało oraz równocześnie również by nam odpowiadała cena.
palma na Karaibach

Z jakich powodów Jamajka stała się tak popularnym miejscem wakacyjnych wyjazdów, jakie atrakcje może zaproponować

Wyspy Karaibskie od bardzo dawna stanowią marzenie osób chcących zakosztować odrobiny egzotyki i wypocząć od codziennych stresów i nerwów. I aktualnie nie będzie problemu, aby te marzenia zrealizować, ponieważ wycieczki w tamten rejon świata są ogólnie dostępne, a i ceny są coraz niższe.
Tatry

Gdzie nocować w Zakopanem?

Zima to czas, w którym ciężko nam się zebrać do większego wysiłku. Zmarznięci, śmigamy z miejsca na miejsce, zmuszając się do wychodzenia na dwór. Gdy aura nie dopisuje, termometr wskazuje temperaturę ujemną, mróz maluje policzki, a auto znów nie potrafi odpalić, z nadzieją czekamy na początek letniego sezonu.
Piękno gór

Dobrze się spakuj w góry!

No i są. Wreszcie nadeszły. Długie dni wyglądane, wytęsknione i wymarzone. Pełne pięknej pogody, plaż, góry i fantastycznie wypełnionego czasu. Sezon wypoczynku i wytchnienia, byle dalej od rutyny i nijakości. Wizytujemy nasz ulubiony sklep górski i już czas na wyjazd. Ulubiona pora w rocznym cyklu – wakacje.

Nie tylko Zakopane

O ile myślisz o wyjeździe w góry, zastanów się, czy nie warto zwiedzić inną miejscowość niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Kraina Tatr ma w sobie wiele fajnych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Najlepszym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która rozciąga się jedynie dwadzieścia km od Stolicy Tatr. Jest to zaciszna i malutka wioska górska, która gwarantuje masę atrakcji dla gości.
Podróże z dzieckiem

Na urlop w góry!

Na dworze robi się coraz ładniej, a zatem niebawem będzie czas najlepszy na urlopowe wyprawy. Jeśli myślisz, że w obecnych czasach da się pojechać w jakieś popularne wakacyjne miejsce bez zarezerwowania nolegu na sporo miesięcy przed wyjazdem, muszę cię rozczarować – to jest nieprawdopodobne.
Morze, Mielno

Co zwiedzić w Polsce?

Zastanawiając się nad wyborem rejonu do spędzenia weekendu, niekoniecznie musi się od razu decydować na drogie miejsce za granicą. Fantastyczne wakacje można spędzić ponadto w Polsce. Polska oferuje tak dużo przepięknych miejscowości, że objechanie ich wszystkich może zająć naprawdę mnóstwo czasu.
1 2 3 4 5 6 7