Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Góry
Sudety, góry

Sudety - aktywny relaks dla całej rodziny

Sudety to nadzwyczaj urozmaicona i fascynująca kraina górska, leżąca na południowo – zachodnim krańcu Polski. Sudetami dzielimy się w dużej części z naszymi czeskimi sąsiadami, niewielki skrawek mieści się również na terenie Niemiec. W obrębie sudeckiego łańcucha górskiego mieści się bardzo dużo, mezoregionów, pośród których największe są: Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie, Góry Stołowe i Góry Sowie.
boże narodzenie w górach z dziećmi

Spędź rodzinne święta w górskim otoczeniu

Boże Narodzenie to bardzo istotny czas w ciągu roku, także dla ludzi niereligijnych. Jest to bowiem okres, kiedy nasza familia spotyka się razem na wspólnej wieczerzy, śpiewając kolędy.

Nieprzeciętny wybór atrakcji Podhala

Tatry to bardzo chętnie wybierany przez gości z Polski i ze świata cel wakacyjnych wycieczek. Trudno się dziwić, bowiem nasze góry są znane z wyjątkowych widoków, niesamowitego klimatu oraz pysznej lokalnej kuchni. Zakopane i inne miasta w Tatrach wydają się zatem fantastycznym celem dla wielbicieli długich pieszych wędrówek i odpoczynku wśród góralskich gospodarzy. Mało osób orientuje się, że w Zakopanem istnieje wiele innych wartych uwagi miejsc, które świetnie nadają się dla staruszków i cierpiących na choroby, niemających sił na forsowne marsze po górskich szlakach. Zakopane posiada bowiem mnóstwo kąpieli termalnych.
Polskie góry

Jak wybrać dobry sprzęt górski?

Gdy naszą pasją jest chodzenie po górach, wspinaczka także przy okazji przykładowo eksplorowanie jaskiń musimy mieć fachowo dopasowany sprzęt, który zagwarantuje nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wyjazdów. Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Ostatnio, zdecydowanie za często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy tracą życie na szlakach, ponieważ wybierają się w góry bez przygotowania. To nie warunki pogodowe i trudność szlaku są przyczynami tragedii. To ludzka głupota.
Góry Izerskie

Góry Izerskie są urokliwe a także całkiem niedrogie!

Polska to kraj nizin, ale niewątpliwie mieszkańcy południowej części mają możliwość z własnych okiem spoglądać na śliczne góry. No wiadomo - nawet polskie Tatry bardzo wysokie to raczej nie są, lecz można śmiało powiedzieć, że niemal każdy miłośnik łażenia po górach, nawet jeżeli preferuje Czechy czy Francję, docenia docenić nasze góry. A więc jak zagospodarować miło swoje wczasy w polskich górach? Z pewnością trzeba zacząć planowanie wyjazdu od znalezienia miejscowości, która niejako będzie bazą wypadową...
Piękno gór

Dobrze się spakuj w góry!

No i są. Wreszcie nadeszły. Długie dni wyczekiwane, planowane i wypatrywane. Pełne słońca, jezior, góry i cudownie wypełnionego czasu. Okres relaksu i wytchnienia, ucieczki od rutyny i nijakości. Wizytujemy nasz ulubiony sklep górski i już pora wyjazdu. Najbardziej ulubiona pora w rocznym cyklu – wakacje.
Tatry

Gdzie nocować w Zakopanem?

Zima to okres, w którym nie chce nam się zmobilizować do większej aktywności. Przemarznięci, śmigamy z miejsca na miejsce, zmuszając się do wychodzenia na dwór. Podczas, gdy pogoda jest zła, termometr wskazuje temperaturę ujemną, mróz doskwiera, a auto znów nie chce ruszyć, z nadzieją wyczekujemy na początek wiosennego sezonu.
wyjazd

Wymarzony wyjazd rowerowy – jak go zaplanować?

Dla większości ludzi wypad gdziekolwiek to niewątpliwa przyjemność. W końcu niejednokrotnie na co dzień nasze bytowanie jest raczej szare. Chodzimy do jednej pracy, realizujemy podobne obowiązki, spotykamy tych samych ludzi, przebywamy w tych samych miejscach. Jeżeli więc chcemy trochę się oderwać od rzeczywistości, coś odmienić, wnieść do swego życia niewielki choć powiew świeżości – zdecydowanie dobrze gdzieś pojechać. Gdzie? To już sprawa indywidualna. Każdy z nas ma przecież jeżeli o to chodzi nieco inne upodobania. Niektórzy z nas wybierają podróże po kraju, inni zagraniczne.

Wynajem autokaru pomysłem na wakacje

Planując wakacje, można zrezygnować z biura podróży i samodzielnie zorganizować środek transportu dla jakiejś liczby osób. Jest to dobra opcja, zwłaszcza jeżeli lubimy wolność poruszania się i nie znosimy być krępowani przez z góry ustalone ramy wyjazdów. Oprócz tego możemy zabrać w tym przypadku ze sobą tylko przyjaciół, nie wystawiając się na sąsiedztwo obcych osób. Czym kierować się, wybierając firmę przewozową?
Karkonosze, droga na Szrenicę

Odpoczynek w górach to coś niesamowitego!

Jeżeli odpoczynek w Polsce, to wyłącznie w górach! Pewnie mieszkańcy Międzyzdrojów, Giżycka czy urokliwych miasteczek umiejscowionych na terenie Borów Tucholskich w zupełności nie zaakceptują takiej opinii, ale prawda jest taka, że w zasadzie góry w Polsce są najpiękniejsze.
1 2 3 4 5 6 7