Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Góry
Pieniny, góry

Które przyrodnicze atrakcje Pienin warto zobaczyć na własne oczy?

Pieniny to śliczny masyw skalny w regionie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad pięciuset kilometrów na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, zatem wziąć ten teren pod uwagę organizując wczasy w górach!
Piękno gór

Dobrze się spakuj w góry!

No i są. Wreszcie nadeszły. Długo wyglądane, wytęsknione i wypatrywane. Pełne ciepła, morza, góry i radośnie wypełnionego czasu. Okres relaksu i oddechu, odejścia od rutyny i nijakości. Wizytujemy nasz sprawdzony sklep górski i już pora wyjazdu. Ulubiona pora w roku – wakacje.
Ślub na stadionie, młoda para

Gdzie zorganizować niezapomniane wesele?

Ostatnio coraz większa liczba obcokrajowców postanawia zorganizować zaślubiny i wesele w Polsce. Nasz kraj jest wyjątkowo atrakcyjny dla odwiedzających z zachodu, gdzie mimo postępującej skłonności do zrównywania cen, ciągle jeszcze jest drożej niż u nas.
piękne góry

Wypoczynek w pensjonacie górskim

Góry Izerskie, leżące na pograniczu Polski i Czech, to niesłychanie ciekawe miejsce dla pragnących wrażeń turystów. Sławne z prześlicznych krajobrazów, bogatej w atrakcje turystyki rowerowej, narciarskiej a nawet konnej, w dzisiejszych czasach kusi dodatkowo bardzo rozbudowaną bazą turystyczną. Pozostałe interesujące rzeczy, które trzeba ujrzeć, to wyścigi psich zaprzęgów oraz Izerski Park Ciemnego Nieba. Jednym z największych atutów to jednak nadzwyczaj rozwinięta agroturystyka.
Tatry

Gdzie nocować w Zakopanem?

Zima to czas, w którym trudno nam się zmobilizować do większej aktywności. Zziębnięci, przemykamy między domem a pracą, niechętni do wychodzenia gdziekolwiek. Kiedy pogoda nie dopisuje, termometr wskazuje temperaturę ujemną, mróz maluje policzki, a samochód znów nie chce zapalić, z nadzieją mamy nadzieję na początek cieplejszego sezonu.
Karpacz, kościółek drewniany

Rodzinny odpoczynek w Karpaczu

Karpacz to bez wątpliwości jeden z najcudowniejszych kurortów górskich Polski. Położony jest we wschodnich Karkonoszach na wys. 480 - 885 m n.p.m. tuż u podnóża Śnieżki (tysiąc sześćset dwa metry nad poziomem morza), najwyższego szczytu Sudetów.
palma na Karaibach

Z jakich powodów Jamajka stała się tak popularnym miejscem wakacyjnych wyjazdów, jakie atrakcje może zaproponować

Wyspy Karaibskie od bardzo dawna są marzeniem osób chcących poznać odrobinę egzotyki i wypocząć od codziennych stresów i nerwów. I obecnie nie będzie problemu, aby te marzenia spełnić, bowiem wycieczki w tamten rejon świata są ogólnie dostępne, a i ceny są coraz niższe.
Pieniny, góry

Wypoczynek w kraju - jaki kierunek obrać

Polska jest państwem niezwykle zróżnicowanym pod wieloma aspektami. O jej atrakcyjności świadczy między innymi zróżnicowanie terenu i wysokości. Jest tu także wiele zachęcających miejsc na wypoczynek ze względu na obecność jezior lub czystych rzek. O dodatkowej atrakcyjności świadczy dostęp do morza. Z tego powodu obywatele Polski mają dużo różnych możliwości spędzania wolnego czasu oraz wyjazdów wakacyjnych. Pomimo tego aktualnie często obywatele wyjeżdżają na urlopy za granicę, często nie będąc w pełni świadomymi piękna własnych okolic.
wyjazd

Wymarzony wyjazd rowerowy – jak go zaplanować?

Dla większości osób wycieczka w obojętnie jakie miejsce to niewątpliwa przyjemność. W końcu niejednokrotnie na co dzień nasze bytowanie jest raczej monotonne. Chodzimy do tej samej pracy, wykonujemy podobne obowiązki, widzimy tych samych ludzi, przebywamy w tych samych miejscach. Jeśli więc chcielibyśmy odrobinę się oderwać od rzeczywistości, coś zmienić, wnieść do swego życia mały choć powiew świeżości – bezsprzecznie warto gdzieś pojechać. Gdzie? To już kwestia indywidualna. Każdy z nas ma w końcu pod tym względem nieco inne upodobania. Niektórzy z nas wybierają podróże po kraju, inni zagraniczne.
hotel i spa polanica zdrój

Dlaczego warto wybrać się do Polanicy Zdrój? Jak najlepiej się tam zrelaksować i wypocząć?

Gdy tak dużo czasu spędzamy w pracy i w tygodniu jesteśmy zabiegani, to planując nasz wypoczynek marzymy głównie o relaksie oraz spokoju. Leżenie na plaży nie zawsze jest dobrym wyjściem. W ciepłych krajach, w kurortach dla turystów można trafić na plaże z mnóstwem imprezowych klubów. Natomiast nad naszym morzem nie zawsze jest pogoda aby móc leżeć na plaży.
1 2 3 4 5 6 7