Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Góry
Morze, Mielno

Co zwiedzić w Polsce?

Zastanawiając się nad wyborem rejonu do spędzenia weekendu, niekoniecznie musi się od razu decydować na drogie miejsce za granicą. Czarujące wakacje można spędzić ponadto w Polsce. Polska oferuje tak wiele fantastycznych miejscowości, że obejrzenie ich wszystkich może zająć naprawdę wiele czasu.
Nysa

Polska i zabytki

Polska jest znana za granicą z przepięknej, bogatej w zabytki architektury. Zachodni turyści ogromnie chętnie oglądają miasta niezwykłe pod względem architektonicznym, do takich miast można zaliczyć na przykład Kraków ze słynnym na cały świat zamkiem na Wawelu, Wrocław z jego piękną architekturą sakralną i wspaniałym rynkiem czy Toruń, gdzie znajduje się wpisany na listę UNESCO zespół staromiejski. Wszystkie te miasta, są jednak jednymi z najbardziej rozległych w Polsce. Wiele pięknych okazów architektury znajduje się w małych miejscowościach, ukrytych gdzieś w zakątkach Polski.
wyjazd

Wymarzony wyjazd rowerowy – jak go zaplanować?

Dla większości ludzi wypad w obojętnie jakie miejsce to niewątpliwa przyjemność. W końcu często na co dzień nasze bytowanie jest raczej szare. Chodzimy do jednej pracy, realizujemy podobne obowiązki, widzimy tych samych ludzi, jesteśmy w tych samych miejscach. Jeżeli zatem chcielibyśmy odrobinę się oderwać od rzeczywistości, coś odmienić, wnieść do swego życia niewielki choć powiew świeżości – bezsprzecznie warto gdzieś wyjechać. Gdzie? To już kwestia indywidualna. Każdy z nas ma w końcu jeśli o to chodzi nieco inne upodobania. Niektórzy z nas lubią podróże po kraju, inni poza Polskę.
malowidło - wakacje

Urlop w Szczawnicy - dlaczego warto udać się w góry

W aktualnych czasach ludzie kładą coraz większy nacisk na zdrowy tryb życia. Właściwa dieta i aktywność fizyczna to kwestie, o które coraz więcej osób dba na co dzień. Tego typu swoisty trend ma wpływ na wzrost popularności wszelkiego rodzaju sportów oraz na przykład turystyki górskiej. Ludzie bardzo chętnie zamiast spędzać wakacje na leżeniu na plaży wybierają aktywny wypoczynek polegający między innymi na pieszych wędrówkach.
hotel i spa polanica zdrój

Dlaczego warto wybrać się do Polanicy Zdrój? Jak najlepiej się tam zrelaksować i wypocząć?

Gdy tak dużo czasu spędzamy w pracy i przez cały tydzień ciągle jesteśmy w biegu, to planując nasz wypoczynek marzymy głównie o relaksie oraz spokoju. Wylegiwanie się na plaży nie zawsze jest dobrym wyjściem. W egzotycznych krajach, w kurortach dla turystów można trafić na plaże z mnóstwem imprezowych klubów. Natomiast nad polskim morzem nie za każdym razem jest pogoda aby poleżeć na plaży.
góry

Dobieramy wyposażenie na wyprawę wysokogórską

Projektując zimową wyprawę w góry wysokie musimy przede wszystkim być właściwie przeszkolonym w zakresie posługiwania się rynsztunkiem, zagrożeń lawinowych, asekuracji a także techniki zimowej wspinaczki. Bez właściwego wyszkolenia oraz doświadczenia możemy wybierać się sami na takie ekskursje. Należy pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego partnera, przewodnika albo kursu instruktażowego.
Bieszczady

Gdzie szukać wygodnych i równocześnie niedrogich noclegów w górach?

Wybierając się w góry zapewne już najpierw planujesz trasę zwiedzania i zastanawiasz się nad tym, jakie zabytki bądź okolice powinno się zwiedzić w trakcie pobytu. Niemniej oprócz planu zwiedzania musisz również zaplanować nocleg, wskazane jest to uczynić wcześniej, bowiem organizowanie noclegu na ostatnią chwilę jest raczej niewskazane - zdoła się okazać, że w interesującym Cię hotelu lub pensjonacie nie będzie już wolnych miejsc.
Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój jako doskonały obszar przeznaczony do wypoczynku

Kudowa Zdrój to poetyczne miasto położone w Górach Stołowych. Jest to ogromnie interesujący i dobrze spożytkowany teren turystyczny. Doskonały teren do wędrówek biegłych wędrowców, ale także rodzin z pociechami. Relaksujący spacer jest możliwość rozpocząć od Parku Zdrojowego. Skwer sporządzony jest na wzór ogrodów angielskich, wypełnione śliczną florą i ciekawą architekturą zdrojową.
Bieszczady

Rewelacyjny pomysł na wyciszające wczasy dla ludzi, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości

Jeżeli fantazjujesz o uspokajającym wyjeździe na wczasy, który pozwoli ci zapomnieć o szarej rzeczywistości to pojedź w Bieszczady. Spędzisz tam niezapomniany czas na łonie przyrody zachwycając się przepięknymi widokami.
w ośrodku SPA

Spa, podaruj sobie chwilę przyjemności

Stres, podenerwowanie wiążące się z pracą i obowiązkami przyczynia się do tego, że w dni powszednie z trudem nam się zrelaksować. Naszemu ciału ale i przede wszystkim duszy należy się czas wytchnienia. I to taki, podczas którego zadbamy o swój wygląd oraz formę psychiczną. Relaksujące SPA to rozwiązanie wymarzone. Niezależnie na to co wybierzemy: korzystanie z zabiegów ujędrniających, odżywczych lub oczyszczających skórę – skutki mile nas zaskoczą.
1 2 3 4 5 6