Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Góry
Kraków

Wyprawy małe i duże – Karpacz czy Kraków?

Chcącym wybrać się na wycieczkę do Krakowa przeważnie nie zależy głównie na wypoczynku. Szczególnie ważne staje się wtedy zwiedzanie tego znaczącego historycznie miasta – byłej stolicy Polski. Mnogość zabytków i miejsc wartych jak najszybszego zwiedzenia razem z opowieścią przewodnika to bardzo cenne momenty, które długo będzie się pamiętać. Biorąc pod lupę noclegi w Krakowie, w sieci jest dostępna baza rozmaitych propozycji. Wszystkie istotne informacje możemy wyszukać tam bez problemu.
wyprawy turystyczne

Podróże jedynie dla niepokornych

Niektórzy nie mają z tym problemu. udają się do biura podróży, wertują katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego biura, zapytują o all inclusive i inne udogodnienia, a następnie wyjeżdżają do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie odpowiada przygotowana dla nich wycieczka.
Śnieżka

Możliwości noclegowe w okolicach Białce Tatrzańskiej

Decydując się na wyjazd w krajowe góry, powinno się wcześniej zabukować nocleg na określony okres. Jeśli chodzi o atrakcyjne cenowo oraz wygodne noclegi Murzasichle jako wieś na Podhalu cieszy się sporą popularnością wśród odwiedzających. Znajduje się w gminie Poronin w województwie małopolskim. Pełna uroku miejscowość sprzyja przyjemnemu spędzaniu czasu w górach, gdzie powietrze jest świeże, a wieczory pełne magii. Ponadto nie spotyka się na ulicach wielu turystów, więc jest to znakomita propozycja dla osób chcących się zrelaksować.
plaża Jastarnia

Zdrowie jest ważne

Niektórzy uwielbiają spędzać wolny urlop nad morzem, inni w górach. Z pewnością jest to złączone z formą odpoczynku jaką kultywuje dana osoba, czy woli ona odpoczywać na plaży i się opalać, czy może woli wspinać się na górskie trasy. Na szczęście bez względu na to, jaką formę wypoczynku preferujemy, nie musimy się nigdzie wybierać za granice naszego państwa, bo mamy niezasłonięty dostęp na równi do morza, jak i do gór.
Pieniny, góry

Wypoczynek w kraju - jaki kierunek obrać

Polska jest krajem niezwykle zróżnicowanym pod wieloma aspektami. O jej walorach świadczy na przykład różnorodność terenu i wysokości. Jest tu również wiele świetnych miejsc wypoczynkowych z uwagi na obecność jezior lub rzek o czystej wodze. Ponadto atrakcyjny jest również dostęp do morza. Z tego powodu obywatele Polski mają wiele rozmaitych możliwości spędzania wolnych chwil oraz wycieczek urlopowych. Pomimo tego obecnie coraz częściej obywatele wyjeżdżają na wakacje za granicę, często nie znając w pełni piękna swojego kraju.

Co wybrać na ciekawy prezent?

Wszyscy ma przy wielu okazjach przed zagadką co by tu sprawić w prezencie bliskiej osobie z danej okazji. Tych jest wiele. Urodziny, rocznice, imieniny, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka... można by tak wymieniać i wymieniać. A o pomysł czasem nielekko. Warto zatem rozważyć prezenty od z innej perspektywy?
Zdjęcie tatr

Najlepszy sklep turystyczny w mieście

Jeśli naszą pasją jest chodzenie po górach, wspinaczka także przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń musimy posiadać odpowiednio dopasowany sprzęt, który zapewni nam wygodę i bezpieczeństwo w czasie wypraw. Każdy dobry sklep turystyczny ma takie wyposażenie w swoich katalogach. Często, o wiele za często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy giną na szlakach, gdyż wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.
góry

Dobieramy wyposażenie na wyprawę wysokogórską

Planując zimowe wyjście w góry wysokie musimy przede wszystkim być właściwie przeszkolonym w zakresie obsługiwania się sprzętem, asekuracji, zagrożeń lawinowych a także techniki wspinaczki zimowej. Bez odpowiedniego przyuczenia oraz doświadczenia możemy wybierać się sami na podobne wyprawy. Trzeba pomyśleć o wyszukaniu odpowiedniego partnera, pilota bądź kursu instruktażowego.
Góry Izerskie

Góry Izerskie są urokliwe a także całkiem niedrogie!

Polska to kraj nizin, ale niewątpliwie mieszkańcy południa mogą ze swoich okiem spoglądać na piękne góry. No wiadomo - nawet Tatry wielce wysokie to ogólnie nie są, lecz można śmiało powiedzieć, że praktycznie każdy miłośnik łażenia po górach, nawet jeśli woli Austrię bądź Italię, jest w stanie mocno docenić nasze góry. A więc jak zagospodarować fajnie własne wczasy w polskich górach? Na pewno trzeba zacząć planowanie wypadu od odnalezienia miejscowości, która tak jakby będzie bazą wypadową...
boże narodzenie w górach z dziećmi

Spędź rodzinne święta w górskim otoczeniu

Boże Narodzenie to bardzo istotny czas w ciągu roku, nawet dla osób niewierzących. Jest to w końcu okres, kiedy nasza rodzina spotyka się razem na wspólnej kolacji, śpiewając kolędy.
1 2 3 4 5 6 7