Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Tatry
Pieniny, góry

Które przyrodnicze atrakcje Pienin warto zobaczyć na własne oczy?

Pieniny to cudowny masyw skalny w rejonie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad 500 km na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, w związku z tym wziąć ten region pod uwagę decydując się na wypoczynek w górach!
tatry szczyty

Jak spędzić sympatycznie weekend w Tatrach?

Pragnę podpowiedzieć ludziom pragnącym spędzić weekend w naszych Tatrach, co w tak naprawdę mogą ciekawego zrobić. Myślę, że główną zaletą Tatr jest najzwyczajniej niesamowita przyroda, lecz nie jest powiedziane, iż warto wyłącznie chodzić po górach. Szczególnie, że na nieszczęście nie w każdym przypadku pogoda jest dobra. Poza tym, rozrywki o których za chwilę wspomnę są bez cienia wątpliwości czymś bardzo przyjemnym. Zatem jeżeli chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób fajnie spędzić wolny czas, zapraszam do wnikliwej lektury tekstu.
Piękno gór

Dobrze się spakuj w góry!

Oto one. Wreszcie nadeszły. Długie dni wyglądane, wytęsknione i wypatrywane. Pełne ciepła, morza, góry i wspaniale spędzonego czasu. Pora wypoczynku i oddechu, ucieczki od rutyny i szarości. Wizytujemy nasz ulubiony sklep górski i już czas na wyjazd. Ulubiona pora w rocznym cyklu – wakacje.
narciarze

W jakie miejsce we Włoszech pojechać na zimowe szaleństwo

Kiedy przychodzi zimowy czas, osoby, które uwielbiają zimowe szusowanie na stoku zastanawiają się: gdzie na narty? Na to pytanie mamy ogrom odpowiedzi. Po pierwsze musimy wiedzieć ile środków można przeznaczyć na zimowy odpoczynek.
Kraków, Wawel

Wczasy w Małopolsce – Kraków i Zakopane zapraszają

Dla podróżujących szukających wrażeń oraz coraz atrakcyjniejszych miejsc do zwiedzenia organizujący wycieczki ciągle poszukują nowych rozwiązań. Kraków zachęca wszystkich zafascynowanych polskimi legendami oraz zainteresowanych historią kraju. Atrakcyjne oraz wyjątkowo interesujące szlaki dopracowane przez doświadczonych przewodników imponują turystom swoją złożonością. Zwiedzanie Krakowa jeszcze nigdy nie było tak przyjemne, natomiast możliwości noclegowo-gastronomiczne tak szerokie.
Hotel Belvedere Zakopane

Co sprawia, że tak mocno uwielbiamy nasze góry?

Wypoczynek to niemalże nasz obywatelski obowiązek. Szczególnie ten poza miejscem zamieszkania. W końcu należy wspierać polską turystykę! Naturalnie to znaczna przesada, bo przecież nikt nie nakazuje wypoczywać, ale absolutnie nikt kto chce żyć w zdrowiu oraz przez wiele lat, nie powinien odmawiać sobie często wypoczynku. To zapewne oczywiste?
Tatry

Jak odpocząć w naszych Tatrach?

Nie sądzisz, że nasze Tatry są trochę przereklamowane? W takim razie myślimy podobnie - nadal kocham Tatry - nasze, choć słowackie także są miłe. I choć austriackie Alpy pewnie są odrobinę bardziej majestatyczne, to tak czy siak regularnie chodzę po Tatrach. Jednakże nie preferuję wyłącznie spacerów po górach. Bardzo lubię także baseny termalne. W ostatnich latach powstało po polskiej części Tatr sporo basenów termalnych. Zapewne z tego powodu, że Unia Europejska chętnie daje dotacje... To chyba nic złego?

górskie wakacje

Turyści przechodzą najtrudniejsze ścieżki górskie. Jest jednak wielu, którzy nigdy nie byli w Tatrach – można to szybko zmienić. Wyjazd w Tatry nie musi być męczącą włóczęgą, ale to chyba najprzyjemniejsza forma wypoczynku.
Góry Stołowe

Urlop z górami w tle

Góry Stołowe

Urlop z górami w tle

O wakacjach rozmyślamy cały rok. Gdy dłużące się pochmurne godziny nam dokuczają, chwytamy za foldery agencji turystycznych i podziwiamy cudowne fotografie. Zazwyczaj są to malownicze landszafty z błękitnym morzem w tle. Od dawna wielką popularnością obdarzamy wakacje za granicą , w słynnych kurortach. Wybieramy Grecję, Włochy, Egipt,oraz Tunezję, czy Turcję. Przywykliśmy do błogiego lenistwa nad morzem i jedynie w ten sposób widzimy idealny urlop.
Góry Stołowe

Komfortowe a także na każdą kieszeń pensjonaty oraz mieszkania w Tatrach

Nie ma zbyt wielu bardziej wskazanych miejsc na odpoczynek, aniżeli Tatry - przynajmniej jeśli wchodzi w grę pobyt w naszym kraju. Jednakże piękno polskich gór to jeszcze nie wszystko. Należy także pamiętać, że czymś ze wszech miar ważnym jest to, aby dla osób wyruszających w tatry pensjonaty bądź apartamenty były w 100% komfortowe, a do tego niezbyt wygórowane cenowo. Co zatem może robić taka osoba, która poszukuje porządnych oraz relatywnie tanich noclegów w na przykład Zakopanem, więc stolicy Tatr?
1 2