Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Miasto
Kraków

Wyprawy małe i duże – Karpacz czy Kraków?

Chcącym wybrać się na wycieczkę do Krakowa przeważnie nie zależy głównie na wypoczynku. Szczególnie ważne staje się wtedy zwiedzanie tego znaczącego historycznie miasta – byłej stolicy Polski. Mnogość zabytków i miejsc wartych jak najszybszego zwiedzenia razem z opowieścią przewodnika to bardzo cenne momenty, które długo będzie się pamiętać. Biorąc pod lupę noclegi w Krakowie, w sieci jest dostępna baza rozmaitych propozycji. Wszystkie istotne informacje możemy wyszukać tam bez problemu.
most

Wypoczynek w pobliżu Warszawy

Piękno jest tak blisko! Tak można zwrócić się do mieszkańców stolicy, którzy masowo nawiedzają Tatry i Międzyzdroje, a omijają piękne Mazowsze. A bez wątpienia jest tam wiele do zobaczenia!
wesołe miasteczko

Ośrodki wypoczynkowe na całym świecie i nie tylko

Zazwyczaj wybieramy się na wakacje za granicę. Zdaje się nam, że tylko tam porządnie wypoczniemy. Przywykliśmy do najwyższego standardu w światowych kurortach oraz wszelkich wygód, które nam zapewniają.

Urlop w nadmorskich miasteczkach

Sopocka plaża

Urlop w nadmorskich miasteczkach

Morze Bałtyckie odwiedzane jest przez wielu turystów, nie tylko z Polski. Na polskich plażach często oprócz polskiego można usłyszeć język niemiecki. Polskie plaże, choć nie zawsze słyną z czystości, przyciągają przyjezdnych pięknymi widokami, a w największym stopniu miękkim piaskiem. Zagraniczne wybrzeża są bowiem w większości przypadków kamieniste. Nad Bałtykiem położonych jest bardzo dużo miejscowości o charakterze kurortów. Bardzo wielu mieszkańców żyje i utrzymuje się tylko z pieniędzy, które zarabiają na turystyce, udostępniając pokoje czy apartamenty turystom. Część mieszkańców udostępnia pomieszczenia w swoich własnych domach nawet na okres całego roku.
loft

Urlop w Szczecinie albo w Łodzi

Niektóre z większych miejscowości w kraju cieszą się wielką popularnością i są ogólnie lubiane przez mieszkańców oraz przez turystów, inne mniej. Do tych mniej lubianych zaliczyć można na pewno Łódź. Miasto to jest owiane złą sławą; panuje pogląd, że nie ma tam nic ciekawego. Należy jednak wiedzieć, że pomimo stereotypów w każdym mieście można znaleźć element wart zainteresowania. Innym przykładem dużego polskiego miasta jest Szczecin. To miasto z kolei nie ma złej reputacji. W każdym z nich są punkty warte odwiedzenia i zobaczenia.
Pieniny, góry

Wypoczynek w kraju - jaki kierunek obrać

Polska jest krajem niezwykle zróżnicowanym pod wieloma aspektami. O jej walorach świadczy na przykład różnorodność terenu i wysokości. Jest tu również wiele świetnych miejsc wypoczynkowych z uwagi na obecność jezior lub rzek o czystej wodze. Ponadto atrakcyjny jest również dostęp do morza. Z tego powodu obywatele Polski mają wiele rozmaitych możliwości spędzania wolnych chwil oraz wycieczek urlopowych. Pomimo tego obecnie coraz częściej obywatele wyjeżdżają na wakacje za granicę, często nie znając w pełni piękna swojego kraju.

Co warto zobaczyć w Brzezinie

Polska na pewno jest krajem, który może zaoferować sporo naprawdę ciekawych rzeczy absolutnie każdemu turyście, który się do niej wybierze. Możemy u nas znaleźć naprawdę wiele wartych uwagi miejsc oraz atrakcji które mogą zainteresować absolutnie każdego, zarówno fanów historii jak i osoby które chcą po prostu dobrze się bawić.
miasto nocą

”Miasto stu mostów” oglądane przez zagranicznych gości. Nietypowa mapa miasta

Na południe Polski dociera bardzo wielu zagranicznych gości. Czasem z czystej ciekawości, typowo wczasowo, czasem by uczyć się lub pracować. Jakie miasta Polski południowej wybierają zwykle? Bliski zachodowi, poniemiecki Wrocław albo stary i ładny Kraków. W miastach tych nie tylko można szybko poczuć się jak u siebie, lecz też zaraz po powrocie szybko za nimi zatęsknić.
Darłowo

Dlaczego polecane jest zwiedzić chociaż raz w życiu Juratę oraz Darłowo?

Pragnąc zdecydować się na tak korzystne ze względu na cenę noclegi w Darłowie należy rozejrzeć się za propozycjami wyjątkowo polecanymi w tym mieście. Darłowo swe początki odnotowuje już w XI wieku, kiedy założono gród o nazwie Dirlovo. Gród ten stał się miastem jednak dopiero w XIII wieku, gdzie nadanie praw miejskich odbyło się zgodnie z prawem lubeckim. Umożliwił to nikt inny jak właśnie Wisław II, książę Rugii. Do dnia dzisiejszego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów, chętnych zobaczyć tę wczesną osadę.
slider_grudzien

Zakopane noclegami w Sylwestra stoi

Wielu Polakom w okolicach grudnia pojawia się taki sam problem: gdzie w tym roku spędzić Sylwestra? Pomysłów jest albo zbyt wiele albo też nic interesującego nie przychodzi nam do głowy. Jeżeli propozycje w stylu kąpanie się wlodowatej morskiej wodzie wydaje nam się zbyt dziwaczna rynek w mieście już nam się opatrzył, a powitanie kolejnego roku w filharmonii albo teatrze jest dla naszbyt nudne, być może trzeba pomyśleć wyjazd za miasto.
1 2 3 4 5