Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Miasto
Łódź

Kilka informacji o turystycznej ofercie Łodzi, jak się przedstawia baza kwater tego miasta

Łódź jest stosunkowo młodym miastem, bo początki jego biorą się dopiero w początkach dziewiętnastego wieku. Wprawdzie pierwsze wzmianki o niej pochodzą już z wieku dwunastego, lecz dopiero około roku 1820 rozpoczęła się nowoczesna historia tego miasta. Od tego czasu zaczął się bardzo intensywny rozwój przemysłu, przede wszystkim budowano liczne fabryki włókiennicze.
slider_grudzien

Zakopane noclegami w Sylwestra stoi

Polakom w okolicach Świąt Bożego Narodzenia pojawia się taki sam problem: gdzie w tym roku spędzić Sylwestra? Planów jest albo zbyt wiele albo też nic ciekawego nie przychodzi nam na myśl. Jeśli pomysły jak na przykład kąpiel wmorzu jest dla nas zbyt ryzykowna plac w mieście już nam się opatrzył, a przywitanie Nowego Roku w operze albo kinie wydaje nam się zbyt staroświeckie, być może warto rozważyć wyjazd za miasto.
hotel

Co opłaca się zobaczyć w Łodzi? Czy rzeczywiście Łódź rozwija się coraz prężniej i jest ładniejsza z z roku na rok?

Stolicą województwa łódzkiego jest 720-tysięczna Łódź. To jedno z większych polskich miast, trzecie patrząc na liczbę ludności, ustępuje miejsca tylko Warszawie jak i Krakowowi. W przeszłości królował tu przemysł włókienniczy, a miasto określano kiedyś polskim Manchesterem. Stolicę województwa łódzkiego zaczęto też nazywać HollyŁódź, nawiązuje to rzecz jasna do sławnego amerykańskiego Hollywood. Dlaczego? Otóż, miejscowa Wytwórnia Filmów Fabularnych była najważniejszym miejscem powojennej polskiej kinematografii.
Pieniny, góry

Wypoczynek w kraju - jaki kierunek obrać

Polska jest państwem niezwykle zróżnicowanym pod wieloma aspektami. O jej atrakcyjności świadczy między innymi zróżnicowanie terenu i wysokości. Jest tu także wiele zachęcających miejsc na wypoczynek ze względu na obecność jezior lub czystych rzek. O dodatkowej atrakcyjności świadczy dostęp do morza. Z tego powodu obywatele Polski mają dużo różnych możliwości spędzania wolnego czasu oraz wyjazdów wakacyjnych. Pomimo tego aktualnie często obywatele wyjeżdżają na urlopy za granicę, często nie będąc w pełni świadomymi piękna własnych okolic.
hotel

Wspaniały nocleg w Legnicy jak szukać sprawdzonego hotelu?

Legnica jest niebywale atrakcyjnym miastem do zwiedzania. Jest to miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie, więc Legnica polecana jest nie tylko osobom z obczyzny, ale także podróżnikom z naszej ojczyzny. Największym pozytywem tej miejscowości są jej rozległe dzieje. Opłaca się zainwestować w nocleg w Legnicy, by spokojnie móc obejrzeć całość zabytków. Uwagę przyciąga nie tylko długa historia, ale również sama architektura obiektów. Podziwiać można budownictwo odrodzeniowe, barokowe, neoklasycystyczne jak i aktualne.
Ciechocinek

Wskazane jest zapoznać się z naszymi kurortamiŚwieradów Zdrój i Ciechocinek zapraszają turystów do zapoznania się z ofertą

Miejscowość taka jak Świeradów Zdrój znajduje się w południowo-zachodniej Polsce, skąd nie jest daleko do Czeskiej Republiki oraz do granicy z Niemcami. Odwiedziny w tej niezwykłej miejscowości przynoszą turystom następne pokłady energii i okazują się rewelacyjną przygodą. Świeradowski klimat jest niepowtarzalny, co zgodnie przyznawane jest przez podróżnych. Wyjątkowe krajobrazy, czyste i górskie powietrze oraz mnogość zielonych tras do wielogodzinnych spacerów po górach i pagórkach… To wszystko sprawia, że bardzo szybko można się rozkochać w tym miejscu.
kawiarnia

Kawiarnie, jakie dobrze będzie odwiedzać we Wrocławiu.

Podczas gdy chodzi o obiekty gastronomiczne, które warto odwiedzić we Wrocławiu to wybór jest na tyle obszerny, iż nawet, jeśli ktokolwiek nie zna Wrocławia i tam pojedzie to bez problemu wybierze lokal dla siebie. Tym bardziej, że Wrocław słynie z tego, że raz na jakiś czas powstają nowe restauracje. Kawiarnie są czynne od wczesnych godzin, a nierzadko też nocą. Można do nich wejść na trochę, lub też decydować się na zorganizowanie w nich przyjęcia okolicznościowego.
aktywny wypoczynek w górach

Polskie warunki turystyczne a miasta takie jak Szczyrk oraz Szklarska Poręba

Znakomite uroki górskich krajobrazów to idealny pomysł na urlop. Oglądanie zachodów czy wschodów słońca z ukochanym, rodziną czy szalona zabawa w gronie przyjaciół to znakomity relaks. Jeśli chodzi o noclegi w Szklarskiej Porębie, właściciele hoteli mają się czym pochwalić.
komunikacja miesjka, wnętrze autobusu

najbardziej wygodny przewóz - czyli podróż taxi

Jest sporo sytuacji, gdy należytym rozwiązaniem jest skorzystanie z transportu taryfą.
wesołe miasteczko

Ośrodki wypoczynkowe na całym świecie i nie tylko

Zwykle wybieramy się na wakacje za granicę. Myślimy, że tylko w tych miejscach porządnie odpoczniemy. Przyzwyczailiśmy się do odpowiedniego standardu w światowych ośrodkach oraz wszystkich wygód, które nam zapewniają.
1 2 3 4 5