Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Architektura
Nysa

Polska i zabytki

Polska słynie na arenie międzynarodowej z przepięknej, zabytkowej architektury. Turyści z zachodu ogromnie chętnie oglądają miejscowości pełne architektonicznych pereł, do takich miejsc zalicza się między innymi Kraków ze słynnym na cały świat zamkiem na Wawelu, Wrocław z jego wspaniałą architekturą sakralną i wielkim rynkiem czy Toruń, w którym znajduje się cenione na całym świecie stare miasto. Wszystkie te miejsca, są jednak jednymi z największych na terenie kraju. Dużo pięknych okazów architektury znajduje się w małych miasteczkach, znajdujących się gdzieś w zakątkach kraju.
Świnoujście

Świnoujście i Rewal - sprawdź czy warto tam jechać

Świnoujście w okresie letnim nie może narzekać na deficyt zainteresowania ze strony turystów. Do tego miasteczka wypoczynkowego położonego tuż obok granicy polsko-niemieckiej przyjeżdżają nie tylko nasi krajanie, ale również nasi zachodni sąsiedzi, którzy bardzo cenią sobie okoliczne plaże jak i niższe ceny, które spotykają w Świnoujściu. Atrakcyjne ceny jak również doskonały standard to atuty, które przemawiają za zobaczeniem i spędzeniem wolnego czasu właśnie w tym mieście.

Ciekawe budynki, które warto zwiedzić, kiedy jest się na wczasach w polskich miastach.

Ciekawe obiekty, które zaleca się zwiedzić, kiedy będzie się na wakacjach w polskich miastach to nie wyłącznie te w największej mierze sławne, o jakich wiedzą wszyscy. Jest bowiem mnóstwo tego typu obiektów, jakie nie są opisane w książkach specjalistycznych, lecz kiedy odwiedza się określone miasto to bez trudu można na nie trafić. A niezależnie od tego, czy dany obiekt posiada bogatą przeszłość, czy jedynie zaciekawia swoim wyglądem warto zobaczyć go dokładniej i zapoznać z jego latami świetności.
Sandomierz

Gdzie można pojechać na weekend?

Nasze życiowe tempo jest bardzo zawrotne. Nasza codzienność to nieustanna gonitwa oraz całe mnóstwo pilnych spraw do załatwienia. W pracy spędzamy co raz więcej godzin, a często zdarza się tak, że jesteśmy zmuszeni ją kończyć w domu. Z tego powodu brakuje nam czasu na kontakt z ukochanymi i właściwy wypoczynek. Za mało sypiamy i bywamy przemęczeni. Chcemy pobudzić się do aktywności wielkimi ilościami napojów energetyzujących.
Roztocze, widok na pola

Roztocze - wspaniałe tereny na rodzinny wypoczynek

Roztocze to rejon leżący na pograniczu Polski i Ukrainy i wyróżniający się nadzwyczaj urozmaiconą rzeźbą terenu. Fantastycznie współgrają tu ze sobą niestrome wzniesienia, bajkowe parowy i jary, malownicze rzeki i bukowo – jodłowe lasy. Wśród cudnego pejzażu świetnie prezentują się zabytki będące pamiątką po zamieszkujących tu niegdyś przedstawicielach różnych kultur.
Kaszuby

Co warto zobaczyć na Kaszubach i gdzie się zatrzymać

Kaszuby są takim regionem Polski, który z punktu turystycznego przez wiele lat był niedoceniany. Ostatnimi laty władze tamtego regionu robią wszystko, aby pokazać niebywałe piękno tego regionu. Należy przyznać, że robią to coraz lepiej, ponieważ Kaszuby zaczęły przyciągać rzesze turystów z Polski. Warto tutaj przyjechać z kilku powodów. Każdy zakątek tego regionu może rozkochać nas swymi cudownymi widokami.