Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Turystyka
Busy Kraków

Czym poruszać się po aglomeracji krakowskiej i sąsiedztwie?

Kraków, dawna stolica Polski, jest jedynym z najstarszychaglomeracji miejskich , o ponad tysiącletniej historii, z wieloma atrakcjami turystycznymi oraz zamkiem królewskim na Wawelu, magnetyzuje nie tylko polskich przyjezdnych ale i zagranicznych. Zanim jednak pojedziemy do Krakowa i okolic, warto zastanowić się, jak przemieszczać się w wybrane przez nas miejsce oraz jaki środek lokomocji wybrać. Najlepiej wybrać busy Kraków.
ratusz

Atrakcje na Dolnym Śląsku

W naszym kraju nie brak zakątków, które znakomite są na spędzenie kilku wolnych dni lub letniego urlopu. Znalezienie takich miejsc nie jest jakimkolwiek trudem. Znaczna większość regionów Polski prowadzi już akcje reklamowe, których zadaniem jest przybliżenie piękna, jakie możemy tam znaleźć. Jednym z takowych regionów Polski jest Dolny Śląsk.
góry

Urlop w polskich górach

Osoby, jakie chcą zorganizować urlop zimą, na pewno zdają sobie sprawę z tego, że decyzja o tym, jakie miasto wybrać rezerwując wycieczkę powinna być przemyślana.
Tunezja

Ciekawe propozycje podróży

Wakacje czy to wiosną, czy także latem trzeba zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, aby unikać potem trudności z odnalezieniem wartościowych ofert. Zazwyczaj najlepiej nie żałować zbyt dużo pieniędzy na wakacje swoich snów.
Gdańsk

Dlaczego warto pojechać do Gdańska?

Gdańsk to miasto o nadzwyczaj bogatej, ponadtysiącletniej historii i kupieckiej tradycji. Jego strategiczne umiejscowienie, przyczyniło się do przyjęcia Gdańska do Związku Hanzeatyckiego, nawiązania wielu znaczących kontaktów zagranicznych, istotnego wzbogacenia się miasta i przyciągnięcia wielu urlopowiczów spędzających urlop nad morzem. Zasoby finansowe i status Gdańska wpłynęły na szybki rozwój kultury, nauki i sztuki. Dzięki temu Gdańsk jest wyjątkowo ślicznym miastem, z licznymi zabytkami, muzeami i galeriami sztuki.
dzieci

Cel na wczasy nad pięknym morzem 2014 – Pobierowo

Pobierowo to niewielki kurort nadmorski. W przeszłości turyści przyjeżdżający do Pobierowa, mogli korzystać przede wszystkim z niewielkich drewnianych domków letniskowych. W dzisiejszych czasach czekają na nich większe i bardziej komfortowe obiekty, przygotowane już na wakacje 2014. Niezależnie od rozbudowy, Pobierowo nadal utrzymuje przytulny czar i na pewno należy go polecić osobom, które cenią sobie czynny odpoczynek w cichej atmosferze.
Karpacz, kościółek drewniany

Rodzinny odpoczynek w Karpaczu

Karpacz to ewidentnie jeden z najcudowniejszych kurortów górskich Polski. Położony jest we wschodnich Karkonoszach na wys. 480 - 885 m n.p.m. tuż u podnóża Śnieżki (tysiąc sześćset dwa metry nad poziomem morza), najwyższego szczytu Sudetów.
hotel

Co opłaca się zobaczyć w Łodzi? Czy rzeczywiście Łódź rozwija się coraz prężniej i jest ładniejsza z z roku na rok?

Największym miastem województwa łódzkiego jest 720-tysięczna Łódź. To jedno z większych polskich miast, trzecie patrząc na liczbę mieszkających tam ludzi, ustępuje miejsca tylko Warszawie oraz Krakowowi. Dawniej królował tu przemysł włókienniczy, a miasto określano kiedyś polskim Manchesterem. Stolicę województwa łódzkiego przyjęło się również określać jako HollyŁódź, jest to nawiązanie rzecz jasna do znanego amerykańskiego Hollywood. Dlaczego? Otóż, tutejsza Wytwórnia Filmów Fabularnych była jednym z najważniejszych miejsc powojennej polskiej kinematografii.
Narty, sporty zimowe

Bez względu na porę roku - wypoczywaj w Polsce

Polska na weekend czy też na wakacje staje się dla niektórych ludzi, w znacznej mierze obcokrajowców, miejscem gdzie można wypocząć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Przez nasz kraj przebiegają tysiące szlaków turystycznych w poszczególnych regionach. Każdy region jest jedyny w swoim rodzaju i przyciąga do siebie różnorodnymi atrakcjami, które należy wziąć pod uwagę planując urlop 2014!
Tajlandia, Bangkok

Tajlandia dla zainteresowanych turystów

Propozycje turystyczne w obecnych czasach niekoniecznie obejmują tylko oferty w Europie. Spragnieni doznań i wyjątkowych emocji pasjonaci wycieczek w dalekie kraje poszukują czegoś więcej. Najciekawsze oraz tanie wycieczki do Tajlandii mogą zaoferować niezapomniane przeżycia, jak również dużo atrakcji. Rozrywka na doskonałym poziomie, piękne, urokliwe trasy zwiedzania, pyszne jedzenie i ten klimat! Nie da się tego opisać, to trzeba zobaczyć na własne oczy, z tego też powodu warto się zdecydować już dzisiaj!
1 2 3 4