Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Rynek
Kraków na fotografii

Najciekawsze atrakcje Krakowa, jakie pamiątki warto przywieźć do domu z podróży do tego miasta.

Kraków jest wspaniałym miastem, jego odwiedzenie na pewno zapewni sporo niezapomnianych wrażeń. Ogromna liczba zabytków i atrakcji turystycznych, bogata oferta kulturalna i wspaniali mieszkańcy sprawiają, że co roku miasto to odwiedzają ogromne ilości turystów. Wystarczy zresztą przejść się po rynku albo posłuchać różnojęzykowego gwaru przy pomniku Adasia, żeby się zorientować, jak to każdego dnia wygląda.
Remiza docieplonego bloczkami YTONG MULTIPOR pałacu w niemieckim miasteczku Lieser

Wymarzone wesele wyłącznie miejscowości Brzezina

Plan wycieczki po kraju nad Wisłą wymaga opracowania szczegółów, dlatego start warto dostosować do miasta w którym mieszkamy, czyli początku wyjazdu. Jeśli uznamy, że to Wrocław, łatwo wybrać się na wycieczkę przez południową Polskę. Cel: Kraków.

Co warto zobaczyć w Brzezinie

Polska bez wątpienia jest krajem oferującym sporo naprawdę ciekawych rzeczy absolutnie każdemu turyście, który chce tu spędzić swój wolny czas. Możemy u nas znaleźć szereg wartych uwagi miast czy też atrakcji które potrafią zainteresować absolutnie każdego, zarówno miłośników historii jak i osoby które chcą po prostu dobrze się bawić.
Kalendarz

Czy znasz swoje prawa – urlop to ważna rzecz

Lato to ten moment, gdy zasadnicza większość ludzi decyduje się na wzięcie urlopu. Zwykle w okresie wakacyjnych miesięcy planujemy sobie czternaście dni, które będziemy mieć wolne. Czasem bywa tak, że jakiś procent ludzi decyduje się na długi urlop wypoczynkowy jesienią, lub wczesną wiosną. Szczególnie, gdy wyjeżdżają do egzotycznych krajów, gdzie tych kilka tygodni nie ma znaczenia gdy chodzi o temperaturę, lub wypoczywają aktywnie. Górskie wyprawy zdecydowanie lepiej uprawia się w czasie jesiennych miesięcy niż w środku lata, kiedy w górskich okolicach głównie pada deszcz.
Nysa

Polska i zabytki

Polska jest znana za granicą ze wspaniałej, bogatej w zabytki architektury. Turyści z zachodu z chęcią oglądają miejscowości pełne architektonicznych pereł, do tego rodzaju miast można zaliczyć między innymi Kraków ze słynnym na całym świecie zamkiem na Wawelu, Wrocław z jego pięknymi kościołami i wielkim rynkiem czy Toruń, gdzie można obejrzeć cenione na całym świecie stare miasto. Wszystkie wymienione miejsca, są jednak jednymi z największych na terenie kraju. Wiele pięknych okazów architektury jest w małych miejscowościach, znajdujących się gdzieś w zakątkach kraju.
lotnisko

Linie lotnicze a niemała gama ofert na rynku

Kiedy chodzi o różne linie, mogą się one pochwalić niezwykle rozbudowaną grupą odbiorców. Klienci cenią sobie zaangażowanie doświadczonych ekspertów w przygotowywanie propozycji. Nieprzerwane udoskonalanie dostępnych możliwości zadziwia w najwyższym stopniu, dlatego warto już dziś zwrócić uwagę na pojawiające się ciągle unowocześnienia. Doskonałe ceny biletów oraz doskonałe przygotowane maszyny to najlepsza wizytówka lotu, którą rekomendują również między sobą profesjonaliści.
Studenci

Najbardziej perspektywiczne kierunki studiów - Turystyka i rekreacja

Każdy absolwent szkoły średniej, który chce rozpocząć studia magisterskie, musi zmierzyć się z poważnym wyborem - jaki kierunek kształcenia wybrać? Jest to zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale również na jego późniejszą pracę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich latach zmienia się ustawicznie, razem ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.
Busy Kraków

Czym poruszać się po aglomeracji krakowskiej i sąsiedztwie?

Kraków, historyczne miasto stołeczne, jest jedynym z najbardziej wiekowych miast , o ponad tysiącletniej historii, z wieloma miejscami godnymi polecenia oraz zamkiem królewskim na Wawelu, magnetyzuje nie tylko krajowych przyjezdnych ale i zagranicznych. Zanim jednak wybierzemy się na zwiedzanie Krakowa i okolic, warto rozważyć, jak podróżować w wybrane przez nas lokalizacje oraz jaki środek lokomocji wybrać. Najlepiej wybrać busy Kraków.