Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Sprzęt
Morze, Mielno

Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Wakeboard jest związkiem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z amatorów wymienionych dyscyplin winien więc podjąć próbę swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a z pewnością nie będzie niezadowolony.
scrubba bag

W jaki sposób zagwarantować sobie wodę o odpowiedniej jakości w każdej sytuacji, czyli opis uzdatniaczy do wody.

Woda jest konieczna do normalnego życia, bez niej człowiek wytrzyma najwyżej kilka dni. Jednak mowa będzie tutaj o wodzie która jest zdatna do picia, bez żadnych bakterii, wirusów i pasożytów. O ile w cywilizowanych krajach z dostępem do wody pitnej problemów nie będzie, bo jest ona powszechnie dostępna czy to w wodociągach, czy butelkowana w sklepach. Jednak niekiedy zdarzyć się może, że wystąpią problemy z dostępem do wody odpowiedniej jakości.
Wycieczki, góry

Śpiwory i nie tylko

Aby trafnie wybrać dobrego wyposażenia turystycznego najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią takiego rodzaju sprzętu. Poznać firmy robiące sprzęty turystyczne i kierować się osądami wyłącznie doświadczonych specjalistów w tej branży. Można także zajrzeć do prasy specjalistycznej, aby dowiedzieć się, który sklep górski jest najbardziej ceniony w opinii znawców.

Autobusy do wynajęcia

Wynajem autokaru jest niezbędny wtedy, kiedy trzeba przewieźć sporą grupę ludzi w wybrane miejsce. Może to więc być np. wyprawa szkolna albo wędrówka do sanktuarium. Jeżeli planujesz wynajęcie dużego samochodu na pewien czas, w tym tekście dajemy dla ciebie praktyczne porady.
góry2

Osprzęt na wyprawę górską lub rowerem

Nadchodzą dużymi krokami cieplejsze tygodnie, w czasie których, jeszcze przed początkiem wakacji, wielu ludzi wybiera się na piesze i rowerowe wędrówki. Stanowi to dość korzystne z niektórych względów rozwiązanie – zagwarantowanie sobie wypoczynku, zanim na trasach górskich, polach namiotowych i w noclegowniach zjawi się armia wczasowiczów – jednak wymaga siły charakteru i fizycznej sprawności, a z całą pewnością solidnego stanu zdrowia.
Ogród pełen cienia

Udany weekend poza Warszawą

Po całym tygodniu wytężonej roboty pora na zasłużony, weekendowy wypoczynek. Gdy zanosi się piękna pogoda nie warto pozostać w domu tylko udać się gdziekolwiek na weekendowy wyjazd. Zapewne o wiele lepiej odpocznie się na łonie natury niż pozostając w domu. Agroturystyka mazowieckie ma do zaproponowania bardzo dużo interesujących propozycji.
egzotyczna ryba

Męskie hobby - o wędkarstwie i nieodkrytych łowiskach

Powszechnie zaakceptowano, że wyprawy wędkarskie to zwyczajnie męskie zajęcie, powinno się z resztą potwierdzić, iż tak naprawdę mało pań ciekawi się wędkarstwem. Powszechna Encyklopedia podaje, że wędkarstwo to zarówno typ sportu ale także i zapału, polegające głównie na łowiectwie ryb na wędkę.
Do wakacji, gotowi, start!

Który ekwipunek może okazać się konieczny podczas wspólnych wakacji


Z dnia na dzień wakacje co raz bliżej i musimy powoli organizować już nasze letnie wypady. W dzisiejszych czasach mamy bardzo dużo ofert różnorodnych biur podróży. Zastanówmy się może teraz, co koniecznym jest ze sobą spakować na taką podróż, żeby odczuwać poczucie bezpieczeństwa i nie musieć się niczym denerwować. W zależności od miejsca, w które pragniemy się wybrać, koniecznym jest ustalić także swój ekwipunek. Wielu z nas wybiera na miejsce podróży tereny nadmorskie. Wówczas wypoczynek na pewno będzie przyjemny, ale też nieco pasywny.
narty

Wymarzone wczasy w atrakcyjnej cenie. Dobre podpowiedzi od ekspertów

Niewątpliwie większość z nas praktycznie w ciągu całego roku wręcz marzy o wybraniu na rzeczywiście dobre dla siebie wakacje. Nie można jednak się temu dziwić, bo przecież jest to nade wszystko doskonała okazja do odpoczęcia od swojej szarej codzienności, co z kolei pozwoli nam na nabranie swoich sił na cały zbliżający się rok.
wyprawy turystyczne

Jak optymalnie przysposobić się się do wakacji w terenie?

Wakacje wkraczają właśnie w końcówkę. Dla mnóstwa uczniów to ostatnia chwila, aby pojechać w jakieś miejsce ze znajomymi. Powinni wykorzystać ostatnie dni swobody, zanim wrócą do lekcji, podręczników i zobowiązań, zwłaszcza, że letnia aura w naszym kraju bardzo dopisuje w tym roku. Studenci są w bardziej komfortowej sytuacji, gdyż są w stanie poświęcić jeszcze czas we wrześniu na wczasy. Wrzesień to także świetny czas na wzięcie urlopu. W wielu firmach otrzymamy go bez kłopotu, gdyż wielu kolegów z pracy wybrało inne miesiące na rodzinne wczasy. Powinniśmy się przekonać do tego pięknego miesiąca, który z roku na rok robi się w naszym kraju co raz pogodniejszy.
1 2