Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Sprzęt
Polskie góry

Jak wybrać dobry sprzęt górski?

Gdy naszym hobby jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji przykładowo eksplorowanie jaskiń powinniśmy mieć dobrze dobrany sprzęt, który zapewni nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w czasie wyjazdów. Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Ostatnio, zdecydowanie zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wybierają się w góry bez przygotowania. To nie warunki atmosferyczne i trudność szlaku są przyczynami tragedii. To ludzka głupota.
egzotyczna ryba

Męskie hobby - o wędkarstwie i nieodkrytych łowiskach

Uniwersalnie przyjęto, iż wyprawy wędkarskie to zwyczajnie męskie zajęcie, należy z resztą przyznać, że tak naprawdę niedużo pań ciekawi się wędkarstwem. Encyklopedia mówi, iż wędkarstwo to również odmiana sportu jaki i pasji, polegające głównie na łapaniu ryb na wędkę.
krajobraz górski

Sklep ze sprzętem turystycznym

Sklep górski to miejsce, w którym klient znajduje niezwykle szeroki wybór towarów związanych z pieszymi wycieczkami, nie tylko górskimi. Obecnie zauważa się widoczny wzrost liczby punktów tego typu, jak również zwiększenie zainteresowania sprzętem trekkingowym. Także asortyment ulega poszerzeniu, a ceny stają się bardziej przystępne. By z tak wielu sklepów wybrać ten najodpowiedniejszy, trzeba przyjrzeć się dwóm najważniejszym elementom, jakimi są towary oferowane w sklepie oraz jego obsługa.
Piękne góry

Jak wybrać porządne buty?

Jeśli naszym hobby jest wędrowanie po górach, wspinaczka także przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń powinniśmy mieć fachowo dobrany sprzęt, który zagwarantuje nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wypraw. Każdy sprawdzony sklep turystyczny ma takie wyposażenie w swoich katalogach jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio za często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.
Wyprawy wędkarskie

Od czego zacząć wędkowanie?

Wyprawy wędkarskie są istotnym elementem odpoczywania prze męską płeć. Łowienie ryb okazuje się pomysłem na pożyteczne wykorzystanie wolnych dni dla ludzi w przeróżnym przedziale wiekowym. Niejednokrotnie przekazywane z dziada pradziada. Ten rodzaj sprawności sportowej daje czas na odprężenie oraz spotkania w doborowym gronie.
góry2

Osprzęt na wyprawę górską lub rowerem

Zbliżają się dużymi krokami mniej chłodne tygodnie, w trakcie których, długo przed rozpoczęciem sezonu, wielu ludzi wyrusza na piesze i rowerowe wędrówki. Jest to bardzo dogodne z niektórych względów rozwiązanie – zapewnienie sobie urlopu, zanim na ścieżkach górskich, biwakach i w hotelikach pojawi się sto tysięcy turystów – ale wymaga silnego charakteru i fizycznej sprawności, a z całą pewnością dobrego stanu zdrowia.
Wycieczki, góry

Śpiwory i nie tylko

Aby trafnie wybrać dobrego wyposażenia turystycznego najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem takiego rodzaju wyposażenia. Poznać firmy produkujące sprzęty turystyczne oraz kierować się osądami tylko doświadczonych fachowców w tej branży. Można także zajrzeć do prasy specjalistycznej, by dowiedzieć się, który sklep górski jest najciekawszy w opinii znawców.
Morze, Mielno

Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Wakeboard jest związkiem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z wielbicieli wymienionych dyscyplin powinien więc spróbować swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a na pewno nie będzie rozczarowany.

Autobusy do wynajęcia

Wynajem autokaru jest niezbędny wtedy, kiedy należy przewieźć sporą grupę ludzi w wybrane miejsce. Może to więc być chociażby wyprawa szkolna albo wędrówka do świętego miejsca. O ile obmyślasz wynajęcie dużego samochodu na wycieczkę, w tym artykule dajemy dla ciebie przydatne wskazówki.
wyprawy turystyczne

Jak optymalnie przysposobić się się do wakacji w terenie?

Wakacje wchodzą już w swoją końcową fazę. Dla wielu młodych ludzi to ostatni moment, aby pojechać w jakieś miejsce ze znajomymi. Powinni skorzystać z ostatnich dni wolności, nim powrócą do lekcji, podręczników i zobowiązań, zwłaszcza, że letnia aura w naszej ojczyźnie bardzo dopisuje w tym roku. Studenci znajdują się w dużo lepszej sytuacji, ponieważ są w stanie wykorzystać jeszcze czas we wrześniu na wyjazdy. Ten miesiąc to również dobry moment na wykorzystanie urlopu. W różnych firmach otrzymamy go bez problemu, ponieważ wielu pracowników wybrało wcześniejsze miesiące na rodzinne wczasy. Powinniśmy polubić ten piękny miesiąc, który z roku na rok staje się w naszym kraju co raz cieplejszy.
1 2