Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Sprzęt
narty

Wymarzone wczasy w atrakcyjnej cenie. Dobre podpowiedzi od ekspertów

Z pewnością większość z nas praktycznie przez cały rok wręcz marzy o wyjechaniu na rzeczywiście odpowiednie dla siebie wczasy. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, ponieważ przecież jest to przede wszystkim doskonała okazja do odpoczęcia od swojej szarej codzienności, co z kolei umożliwi nam zgromadzenie nowych sił na cały zbliżający się rok.
krajobraz górski

Sklep ze sprzętem turystycznym

Sklep górski to miejsce, w którym można znaleźć niezwykle szeroką gamę towarów kojarzonych z turystyką pieszą, nie tylko górską. Ostatnio zauważa się wyraźny wzrost liczby punktów tego typu, a także zwiększone zainteresowanie sprzętem górskim. Także asortyment ulega poszerzeniu, a ceny spadają. By z tak wielu sklepów wybrać ten najbardziej odpowiedni, wypada przyjrzeć się dwóm najważniejszym elementom, jakimi są towary oferowane w sklepie oraz jego obsługa.
Polskie góry

Jak wybrać dobry sprzęt górski?

Jeśli naszą pasją jest wędrowanie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń musimy mieć dobrze dopasowany sprzęt, który zapewni nam wygodę i bezpieczeństwo w czasie wyjazdów. Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Ostatnio, zdecydowanie zbyt często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy giną na szlakach, gdyż wychodzą na wędrówki bez przygotowania. To nie warunki pogodowe i trudność szlaku są powodami tragedii. To ludzka głupota.
Morze, Mielno

Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Wakeboard jest kombinacją snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z wielbicieli wspomnianych sportów winien więc spróbować swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a z pewnością nie będzie zawiedziony.
egzotyczna ryba

Męskie hobby - o wędkarstwie i nieodkrytych łowiskach

Uniwersalnie uznano, iż wyprawy wędkarskie to zwykle męskie zajęcie, powinno się także przyznać, że tak naprawdę niedużo kobiet ciekawi się wędkarstwem. Encyklopedia podaje, iż wędkarstwo to zarówno rodzaj sportu jaki i zapału, które polega przeważnie na łowiectwie ryb na wędkę.
Do wakacji, gotowi, start!

Który ekwipunek może okazać się konieczny podczas wspólnych wakacji


Z dnia na dzień wakacje co raz bliżej i warto zacząć planować już nasze podróże. Na dzień dzisiejszy mamy niezwykle dużo ofert różnorodnych biur podróży. Pomyślmy może teraz, co należy ze sobą wziąć na taki wyjazd, żeby odczuwać komfort i nie musieć się niczym stresować. W zależności od miejsca, w które pragniemy wyruszyć, koniecznym jest ustalić także swój ekwipunek. Wiele osób wybiera na miejsce podróży miejscowości nadmorskie. Wówczas wypoczynek na pewno będzie przyjemny, ale też nieco pasywny.
scrubba bag

W jaki sposób zagwarantować sobie wodę o odpowiedniej jakości w każdej sytuacji, czyli opis uzdatniaczy do wody.

Woda jest niezbędna do życia, bez niej człowiek wytrzyma najwyżej kilka dni. Ale mowa będzie tutaj o wodzie zdatnej do spożywania, bez żadnych wirusów, pasożytów i bakterii. O ile w cywilizowanych krajach z dostępnością wody pitnej problemów nie będzie, bo jest ona powszechnie dostępna czy to w wodociągach, czy w butelkach w sklepach. Ale czasami zdarzyć się może, że wystąpią problemy z dostępem do dobrej jakości wody.

Autobusy do wynajęcia

Wynajem autokaru okazuje się niezbędny wtedy, kiedy musi się przewieźć dużą grupę ludzi w dane miejsce. Może to zatem być na przykład wycieczka szkolna albo wędrówka do świętego miejsca. O ile planujesz wynajęcie dużego samochodu na wycieczkę, w tym wpisie prezentujemy dla ciebie ciekawe wskazówki.
Ogród pełen cienia

Udany weekend poza Warszawą

Po całym tygodniu męczącej pracy nadszedł czas na przysługujący, weekendowy odpoczynek. Gdy zanosi się dobra pogoda nie należy pozostać w domu tylko udać się gdzieś na weekendowy wyjazd. Zapewne o wiele bardziej wypocznie się na łonie przyrody niż pozostając w czterech ścianach. Agroturystyka mazowieckie ma do zaoferowania sporo interesujących propozycji.
wyprawy turystyczne

Jak optymalnie przysposobić się się do wakacji w terenie?

Wakacje wchodzą już w swoją końcową fazę. Dla wielu uczniów to ostatnia chwila, by wybrać się w jakieś miejsce z przyjaciółmi. Powinni skorzystać z ostatnich dni wolności, nim wrócą do szkół, książek i zobowiązań, tym bardziej, że letnia aura w naszej ojczyźnie wyjątkowo rozpieszcza nas tego roku. Studenci są w dużo lepszej sytuacji, ponieważ są w stanie poświęcić jeszcze cały wrzesień na wyjazdy. Wrzesień to także dobry moment na wykorzystanie urlopu. W różnych firmach otrzymamy go bez kłopotu, gdyż wielu pracowników wybrało wcześniejsze miesiące na rodzinne wczasy. Powinniśmy się przekonać do tego pięknego miesiąca, który co roku jest w naszym kraju co raz cieplejszy.
1 2