Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Sprzęt
Do wakacji, gotowi, start!

Który ekwipunek może okazać się konieczny podczas wspólnych wakacji


Z dnia na dzień wakacje co raz bliżej i musimy powoli organizować już nasze letnie wypady. W dzisiejszych czasach mamy bardzo dużo ofert różnorodnych biur podróży. Zastanówmy się może teraz, co koniecznym jest ze sobą spakować na taką podróż, żeby odczuwać poczucie bezpieczeństwa i nie musieć się niczym denerwować. W zależności od miejsca, w które pragniemy się wybrać, koniecznym jest ustalić także swój ekwipunek. Wielu z nas wybiera na miejsce podróży tereny nadmorskie. Wówczas wypoczynek na pewno będzie przyjemny, ale też nieco pasywny.
narty

Wymarzone wczasy w atrakcyjnej cenie. Dobre podpowiedzi od ekspertów

Niewątpliwie większość z nas praktycznie w ciągu całego roku wręcz marzy o wybraniu na rzeczywiście dobre dla siebie wakacje. Nie można jednak się temu dziwić, bo przecież jest to nade wszystko doskonała okazja do odpoczęcia od swojej szarej codzienności, co z kolei pozwoli nam na nabranie swoich sił na cały zbliżający się rok.
wyprawy turystyczne

Jak optymalnie przysposobić się się do wakacji w terenie?

Wakacje wkraczają właśnie w końcówkę. Dla mnóstwa uczniów to ostatnia chwila, aby pojechać w jakieś miejsce ze znajomymi. Powinni wykorzystać ostatnie dni swobody, zanim wrócą do lekcji, podręczników i zobowiązań, zwłaszcza, że letnia aura w naszym kraju bardzo dopisuje w tym roku. Studenci są w bardziej komfortowej sytuacji, gdyż są w stanie poświęcić jeszcze czas we wrześniu na wczasy. Wrzesień to także świetny czas na wzięcie urlopu. W wielu firmach otrzymamy go bez kłopotu, gdyż wielu kolegów z pracy wybrało inne miesiące na rodzinne wczasy. Powinniśmy się przekonać do tego pięknego miesiąca, który z roku na rok robi się w naszym kraju co raz pogodniejszy.

Autobusy do wynajęcia

Wynajem autokaru jest niezbędny wtedy, kiedy trzeba przewieźć sporą grupę ludzi w wybrane miejsce. Może to więc być np. wyprawa szkolna albo wędrówka do sanktuarium. Jeżeli planujesz wynajęcie dużego samochodu na pewien czas, w tym tekście dajemy dla ciebie praktyczne porady.
góry2

Osprzęt na wyprawę górską lub rowerem

Nadchodzą dużymi krokami cieplejsze tygodnie, w czasie których, jeszcze przed początkiem wakacji, wielu ludzi wybiera się na piesze i rowerowe wędrówki. Stanowi to dość korzystne z niektórych względów rozwiązanie – zagwarantowanie sobie wypoczynku, zanim na trasach górskich, polach namiotowych i w noclegowniach zjawi się armia wczasowiczów – jednak wymaga siły charakteru i fizycznej sprawności, a z całą pewnością solidnego stanu zdrowia.
egzotyczna ryba

Męskie hobby - o wędkarstwie i nieodkrytych łowiskach

Powszechnie zaakceptowano, że wyprawy wędkarskie to zwyczajnie męskie zajęcie, powinno się z resztą potwierdzić, iż tak naprawdę mało pań ciekawi się wędkarstwem. Powszechna Encyklopedia podaje, że wędkarstwo to zarówno typ sportu ale także i zapału, polegające głównie na łowiectwie ryb na wędkę.
Wycieczki, góry

Śpiwory i nie tylko

Aby trafnie wybrać dobrego wyposażenia turystycznego najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią takiego rodzaju sprzętu. Poznać firmy robiące sprzęty turystyczne i kierować się osądami wyłącznie doświadczonych specjalistów w tej branży. Można także zajrzeć do prasy specjalistycznej, aby dowiedzieć się, który sklep górski jest najbardziej ceniony w opinii znawców.
krajobraz górski

Sklep ze sprzętem turystycznym

Sklep górski to miejsce, w którym można znaleźć niezwykle szeroką gamę produktów powiązanych z pieszymi wycieczkami, nie tylko górskimi. W ostatnim czasie obserwuje się wyraźny wzrost liczby sklepów tego typu, jak również zwiększenie zainteresowania sprzętem trekkingowym. Zwiększa się również oferta, a ceny spadają. By z tak wielkiej liczby sklepów wybrać ten najbardziej odpowiedni, trzeba przyjrzeć się dwóm najważniejszym elementom, jakimi są towary oferowane w sklepie oraz jego obsługa.
Morze, Mielno

Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Wakeboard jest połączeniem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z wielbicieli wspomnianych sportów powinien więc spróbować swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a na pewno nie będzie rozczarowany.
Wyprawy wędkarskie

Od czego zacząć wędkowanie?

Wyprawy wędkarskie są bardzo popularną formą spędzania czasu przez mężczyzn. Łowienie ryb okazuje się pomysłem na miłe spędzenie wolnego czasu dla osób w różnym wieku. Często jest to tradycja pokoleniowa przekazywana z ojca na syna. Taki rodzaj sportu daje czas na odprężenie oraz rozmowy w dobrym towarzystwie.
1 2