Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Sprzęt
wyprawy turystyczne

Jak optymalnie przysposobić się się do wakacji w terenie?

Wakacje wchodzą już w końcówkę. Dla mnóstwa uczniów to ostatni moment, by pojechać gdzieś ze znajomymi. Powinni skorzystać z ostatnich dni wolności, nim wrócą do szkół, książek i zobowiązań, tym bardziej, że letnia aura w naszej ojczyźnie wyjątkowo rozpieszcza nas tego roku. Studenci są w bardziej komfortowej sytuacji, ponieważ mogą wykorzystać jeszcze czas we wrześniu na odpoczynek. Ten miesiąc to też wspaniały moment na wykorzystanie urlopu. W wielu firmach dostaniemy go bez problemu, ponieważ większość pracowników wykorzystało inne miesiące na rodzinne wczasy. Powinniśmy polubić ten piękny miesiąc, który co roku staje się w Polsce co raz cieplejszy.
egzotyczna ryba

Męskie hobby - o wędkarstwie i nieodkrytych łowiskach

Uniwersalnie zaakceptowano, iż wyprawy wędkarskie to typowo męskie zajęcie, należy także potwierdzić, że tak naprawdę mało pań frapuje się wędkarstwem. Powszechna Encyklopedia mówi, że wędkarstwo to zarówno rodzaj sportu ale także i hobby, polegające zasadniczo na łapaniu ryb na wędkę.
Morze, Mielno

Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Wakeboard jest związkiem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z wielbicieli wspomnianych dyscyplin winien więc spróbować swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a na pewno nie będzie niezadowolony.
Ogród pełen cienia

Udany weekend poza Warszawą

Po całym tygodniu ciężkiej pracy czas na przysługujący, weekendowy odpoczynek. Gdy zanosi się dobra pogoda nie należy gnić w domu tylko wybrać się gdzieś na weekendowy wyjazd. Z pewnością o wiele bardziej zrelaksuje się na łonie natury niż pozostając w czterech ścianach. Agroturystyka mazowieckie ma do zaoferowania bardzo dużo atrakcyjnych ofert.
Piękne góry

Jak wybrać porządne buty?

Jeśli naszym hobby jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka oraz przy okazji na przykład eksplorowanie jaskiń powinniśmy posiadać fachowo dobrany sprzęt, który da nam komfort i bezpieczeństwo w czasie wypraw. Każdy porządny sklep turystyczny ma takie wyposażenie w swoich katalogach jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, ponieważ wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.
krajobraz górski

Sklep ze sprzętem turystycznym

Sklep górski to miejsce, w którym klient znajdzie niezwykle szeroką gamę produktów kojarzonych z turystyką pieszą, nie tylko górską. Obecnie można zaobserwować znaczący wzrost liczby punktów tego typu, jak również zwiększone zainteresowanie sprzętem tego typu. Także asortyment ulega poszerzeniu, a ceny stają się bardziej przystępne. By z tak wielu placówek wybrać ten najlepszy, trzeba przyjrzeć się dwóm podstawowym elementom, czyli na asortyment sklepu oraz jego pracownicy.
narty

Wymarzone wczasy w atrakcyjnej cenie. Dobre podpowiedzi od ekspertów

Niewątpliwie większość z nas właściwie przez cały rok wręcz marzy o wybraniu na rzeczywiście dobre dla siebie wakacje. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, bo w końcu jest to przede wszystkim rewelacyjna okazja do odpoczęcia od swojej szarej codzienności, co z kolei pozwoli nam na nabranie swoich sił na cały następny rok.
Polskie góry

Jak wybrać dobry sprzęt górski?

Gdy naszym hobby jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji przykładowo eksplorowanie jaskiń powinniśmy mieć dobrze dobrany sprzęt, który zapewni nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w czasie wyjazdów. Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Ostatnio, zdecydowanie zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wybierają się w góry bez przygotowania. To nie warunki atmosferyczne i trudność szlaku są przyczynami tragedii. To ludzka głupota.
Wyprawy wędkarskie

Od czego zacząć wędkowanie?

Wyprawy wędkarskie są istotnym elementem odpoczywania prze męską płeć. Łowienie ryb okazuje się pomysłem na pożyteczne wykorzystanie wolnych dni dla ludzi w przeróżnym przedziale wiekowym. Niejednokrotnie przekazywane z dziada pradziada. Ten rodzaj sprawności sportowej daje czas na odprężenie oraz spotkania w doborowym gronie.
góry2

Osprzęt na wyprawę górską lub rowerem

Zbliżają się dużymi krokami mniej chłodne tygodnie, w trakcie których, długo przed rozpoczęciem sezonu, wielu ludzi wyrusza na piesze i rowerowe wędrówki. Jest to bardzo dogodne z niektórych względów rozwiązanie – zapewnienie sobie urlopu, zanim na ścieżkach górskich, biwakach i w hotelikach pojawi się sto tysięcy turystów – ale wymaga silnego charakteru i fizycznej sprawności, a z całą pewnością dobrego stanu zdrowia.
1 2