Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Zabytki
Sudety, góry

Sudety - aktywny relaks dla całej rodziny

Sudety to niezwykle urozmaicona i urzekająca kraina górska, położona na południowo – zachodnim krańcu Polski. Sudetami dzielimy się w znacznej mierze z naszymi czeskimi sąsiadami, nieduży skrawek mieści się również na terenie Niemiec. W obrębie sudeckiego łańcucha górskiego znajduje się mnóstwo, mezoregionów, wśród których największe są: Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie, Góry Stołowe i Góry Sowie.
Panna Młoda, zimowa kreacja

Wiedeń i dynastia Habsburgów

Myśląc o Austrii niemal zawsze widzimy przed sobą jedną nazwę - jedno konkretne miejsce, które wręcz Musimy tam zobaczyć. Tym miejscem jest stolica owego państwa, czyli wspaniały i bogaty we niesamowitą historię Wiedeń. Jak się okazuje, jego początki "ukazały się" już 500 lat przed naszą erą i przez ten czas bardzo wiele się tam wydarzyło, a by móc to choćby opowiedzieć w skrócie, potrzeba by było wielu lat.
Wrocław

Jak efektywnie spędzić czas wolny w jednym z najpiękniejszych miast w Polsce? Wrocław po godzinach.

Duże miasta w Polsce są często i chętnie odwiedzane przez ludzi z kraju i zagranicy. Szczególnie popularne są takie miejsca, które posiadają ciekawą historię mającą odzwierciedlenie w rozmaitych zabytkach. W Polsce pod tym względem na pewno prym wiedzie Kraków, który jest odwiedzany przez tysiące przyjezdnych. Bardzo w tyle jednak nie pozostaje stolica Dolnego Śląska. Miasto to jest słynne również z dużej liczby zabytków architektonicznych, przykładowo rozległego Rynku z rozpoznawalnym ratuszem.
zabytki olsztyna

Kilka podstawowych informacji o Olsztynie, jakiego rodzaju ciekawe miejsca i atrakcje są do znalezienia w tym uroczym mieście.

Olszyn jest piękną stolicą województwa warmińsko-mazurskiego, położony jest w jego środkowej części. Stanowi doskonałą bazę na wypady na Mazury i równocześnie istotny komunikacyjny węzeł w regionie. Miasto to liczy aktualnie około stu siedemdziesięciu tysięcy mieszkańców i zajmuje powierzchnię 88 kilometrów. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z wieku XIV, a przez następne wieki działo się tak naprawdę sporo.
Dominikana

Wyjazd wakacyjny – który kierunek obrać i w jaki sposób zorganizować rzeczywiście interesującą wycieczkę?

Wielu Polaków z niecierpliwością czeka na wakacje, które dzisiaj bardzo często są organizowane nie tylko latem, jako że bogaty wachlarz wyjazdów zagranicznych powoduje, że można wyjechać do ciepłych krajów nawet kiedy w Polsce akurat panują mrozy. Jaki kierunek wyjazdu wakacyjnego dobrze jest dzisiaj wybrać?
Tajlandia, Bangkok

Tajlandia dla zainteresowanych turystów

Propozycje turystyczne w obecnych czasach niekoniecznie obejmują tylko oferty w Europie. Spragnieni doznań i wyjątkowych emocji pasjonaci wycieczek w odległe kraje poszukują czegoś więcej. Ciekawe i niedrogie wycieczki do Tajlandii mogą zagwarantować niezapomniane przeżycia, jak również sporo atrakcji. Rozrywka na najwyższym poziomie, piękne, urokliwe trasy zwiedzania, smaczne jedzenie i ten klimat! Nie da się tego opisać, to trzeba zobaczyć na własne oczy, z tego też powodu warto się zdecydować już teraz!
Geny i styl życia

Upalne wakacje w trakcie letniego sezonu

W jakie miejsca wybiorą się mieszkańcy Polski w lato 2013? Możemy to skutecznie przewidzieć, ponieważ generalnie każdego roku stawiają na te same państwa.
Chorągiewki, plaża Niechorze

Kąty Rybackie - plan na rodzinne wakacje nad morzem Bałtyckim

Kąty Rybackie to niewielka, morska wieś rybacka, położona w gminie Rewal. Rejon ten znajduje się w propozycjach wakacyjnych, jako Wybrzeże Rewalskie. Do największych atrakcji miejscowości należy piaszczysta plaża, wysokie urwisko w jednej z zatok, a także latarnia morska.
Port Władysławowo

Władysławowo- urokliwa nadmorska miejscowość, do której polecamy przyjechać się na wakacje

Władysławowo, jest miejscowością, która zlokalizowana jest bezpośrednio przy morzu Bałtyckim. Jest to zatem teren, do jakiego każdego lata przyjeżdża bardzo duża liczba turystów, jacy korzystają z usług lokalnych przedsiębiorców w postaci miejsc noclegowych, czy także innych usług. Jest to jednak miasto niezwykle ciekawe pod wieloma innymi względami.
Domy jednorodzinne z YTONGa

Turystyczna przygoda w Zakopanem

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest fascynujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierzchołki gór. Sanatoria i hotele wypoczynkowe wystosowują zaproszenie do zwiedzających z kraju i całego świata przez cały rok. Duża baza hotelowa sprzyja turystyce i udanym wakacjom. Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem zalecane jest przejrzeć oferty kilku pensjonatów.
1 2 3 4