Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Zabytki
Panna Młoda, zimowa kreacja

Wiedeń i dynastia Habsburgów

Myśląc o Austrii niemal zawsze widzimy przed sobą jedną nazwę - jedno konkretne miejsce, które wręcz Musimy tam zobaczyć. Tym miejscem jest stolica owego państwa, czyli wspaniały i bogaty we niesamowitą historię Wiedeń. Jak się okazuje, jego początki "ukazały się" już 500 lat przed naszą erą i przez ten czas bardzo wiele się tam wydarzyło, a by móc to choćby opowiedzieć w skrócie, potrzeba by było wielu lat.

Perspektywy na wspólne wyprawy

Wspólny wypoczynek to perfekcyjny sposób na wakacje, każdy, kto przynajmniej raz w życiu partycypował w wyjeździe, w czasie którego spędzali razem czas ze sobą przedstawiciele różnych pokoleń, nie należy jednak zaprzeczyć, że mówimytakże o dużym wyzwaniu.
Domy jednorodzinne z YTONGa

Turystyczna przygoda w Zakopanem

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest intrygujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierzchołki gór. Sanatoria i pensjonaty wypoczynkowe zapraszają turystów z kraju i całego świata przez cały rok. Zróżnicowana baza noclegowa sprzyja turystyce i udanym wakacjom. Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem zalecane jest przejrzeć oferty kilku pensjonatów.
Gdańsk

Dlaczego warto pojechać do Gdańska?

Gdańsk to miejscowość o nadzwyczaj bogatej, ponadtysiącletniej historii i kupieckiej tradycji. Jego strategiczne umiejscowienie, przyczyniło się do przyjęcia Gdańska do Związku Hanzeatyckiego, nawiązania wielu znaczących kontaktów zagranicznych, znacznego wzbogacenia się miasta i przyciągnięcia wielu turystów spędzających urlop nad morzem. Zasoby pieniężne i status Gdańska wpłynęły na prędki rozwój kultury, nauki i sztuki. Dzięki temu Gdańsk jest wyjątkowo ślicznym miastem, z licznymi zabytkami, muzeami i galeriami sztuki.

Ciekawe atrakcje turystyczne na terenie Polski

Polska niewątpliwie jest krajem który oferuje całe mnóstwo niezwykle ciekawych rzeczy absolutnie wszystkim turystom, którzy tylko zdecydują się na spędzenie tutaj swojego wolnego czasu. Znajduje się ona w końcu w niezwykle ciekawym miejscu, przez co pod samym tylko względem geograficznym może niejednokrotnie wręcz nas zachwycać.
Krzywy Domek w Sopocie

Jakiego rodzaju miasta są chętnie odwiedzane z najbliższymi?

Organizowanie noclegów dla grup zorganizowanych, jakie składają się z młodych ludzi nie jest zadaniem łatwym nie tylko dlatego, że młodzi ludzie znani są ze swoich niekiedy zbyt dużych wymagań. Nie jest obojętne także i to, że niedostatek dodatkowych atrakcji jest w stanie wpływać na młodych ludzi nieco destrukcyjnie, przyczyniając się do tego, że sami zaczną je sobie organizować. Na szczęście jak choćby w Krynicy (http://www.eholiday.pl/noclegi-krynica_zdroj-20574.html) znaleziono rozwiązanie

Zakopane - wspaniała wyprawa. Co podpowiadają eksperci

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest zapierające dech w piersiach o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierchy gór. Sanatoria i domy wypoczynkowe zapraszają wędrowników z kraju i całego świata przez cały rok. Różnorodna baza noclegowa sprzyja turystyce i odpoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem należałoby przejrzeć oferty kilku pensjonatów.
Roztocze, widok na pola

Roztocze - wspaniałe tereny na rodzinny wypoczynek

Roztocze to rejon mieszczący się na pograniczu Polski i Ukrainy i cechujący się wyjątkowo urozmaiconą rzeźbą terenu. Cudownie współgrają tu ze sobą niestrome wzniesienia, bajeczne parowy i jary, śliczne rzeki i bukowo – jodłowe lasy. Wśród ślicznego krajobrazu rewelacyjnie prezentują się zabytki będące pamiątką po mieszkających tu dawniej przedstawicielach przeróżnych kultur.
Sudety, góry

Sudety - aktywny relaks dla całej rodziny

Sudety to niezwykle urozmaicona i urzekająca kraina górska, położona na południowo – zachodnim krańcu Polski. Sudetami dzielimy się w znacznej mierze z naszymi czeskimi sąsiadami, nieduży skrawek mieści się również na terenie Niemiec. W obrębie sudeckiego łańcucha górskiego znajduje się mnóstwo, mezoregionów, wśród których największe są: Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie, Góry Stołowe i Góry Sowie.
Wrocław

Jak efektywnie spędzić czas wolny w jednym z najpiękniejszych miast w Polsce? Wrocław po godzinach.

Duże miasta w Polsce są często i chętnie odwiedzane przez ludzi z kraju i zagranicy. Szczególnie popularne są takie miejsca, które posiadają ciekawą historię mającą odzwierciedlenie w rozmaitych zabytkach. W Polsce pod tym względem na pewno prym wiedzie Kraków, który jest odwiedzany przez tysiące przyjezdnych. Bardzo w tyle jednak nie pozostaje stolica Dolnego Śląska. Miasto to jest słynne również z dużej liczby zabytków architektonicznych, przykładowo rozległego Rynku z rozpoznawalnym ratuszem.
1 2 3 4