Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Ekwipunek
Salon, apartament Jaguara w Londynie

Z pociechą na szlaku. W jaki sposób się przygotować do górskiej włóczęgi?

Być może właśnie zrezygnowałaś z aktywnego odpoczynku, obawiając się, że będzie on nadto męczący dla twego malucha albo skomplikowany do przygotowania. Nie musi tak być. Maluchy kochają odkrywać nowe miejsca. Miej na uwadze jednak, by wybierając się na wędrówkę w góry z latoroślą odpowiednio się do tego przygotować.
Wyprawy wędkarskie

Od czego zacząć wędkowanie?

Wyprawy wędkarskie są istotnym elementem odpoczywania prze męską płeć. Łowienie ryb okazuje się pomysłem na pożyteczne wykorzystanie wolnych dni dla ludzi w przeróżnym przedziale wiekowym. Niejednokrotnie przekazywane z dziada pradziada. Ten rodzaj sprawności sportowej daje czas na odprężenie oraz spotkania w doborowym gronie.
góry

Dobieramy wyposażenie na wyprawę wysokogórską

Projektując zimowe wyjście w góry wysokie musimy przede wszystkim być należycie przeszkolonym w obszarze posługiwania się oprzyrządowaniem, asekuracji, zagrożeń lawinowych oraz techniki zimowej wspinaczki. Bez odpowiedniego wyszkolenia oraz doświadczenia możemy wybierać się sami na podobne eskapady. Trzeba pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego partnera, pilota czy kursu instruktażowego.
rozłożony namiot

Czy biwak to interesująca propozycja spędzenia czasu?

Biwak to ciekawa forma spędzania wczasów - w ostatnich latach nawet bogatsi ludzie nie deprecjonują takowego wypoczynku. No i bardzo dobrze, bo w końcu biwakowanie w sumie może być tak samo fajne co np. zwiedzanie Tajlandii albo plażowanie w Tunezji. Zresztą biwak to tak przystępna cenowo forma odpoczynku, że nie jest powiedziane, iż nie moglibyśmy jechać na jakieś dalsze wakacje, a potem wziąć trochę urlopu i po prostu wyruszyć na przykład w okolice Mikołajek. W końcu wystarczy wziąć ze sobą nieco jedzenia, namiot turystyczny, niezbędny ekwipunek. Raczej nic więcej. Prawda, że kusząca perspektywa?