Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Rower
Jeziora Mazurskie

Urlop poza miastem

Planując wakacje albo wypad na dwa dni, należy wziąć pod uwagę wycieczkę w okolicę Pilicy. rzeka ta to jeden z dopływów Wisły, wijący się przez kilka województw. Zwiedzając ten rejon poleca się zostawić auta i przesiąść się na rowery lub kajaki. Pilica jest długa na powyżej trzystu kilometrów i na znacznej części jej nurtu idealnie nadaje się na spływy, a rozległe tereny parków krajobrazowych zachęcają do rowerowych eskapad.
wycieraczki samochodowe

Ruszyć przed siebie, w niezwykłą wyprawę. Tylko jak to zrobić? Jakbyś preferował? , rowerem czy autem?

Ruszamy w drogę, droga wzywa nas, a czas już nie goni. To zapowiedź wspaniałej przygody, którą chciałoby przeżyć wielu z nas. No bo popatrzmy, jak brzmi to wyjątkowo: nie mamy już żadnych obowiązków, tych z katalogu codziennych, nie musimy już myśleć o różnych deadlinach czy pozostałych z punktu widzenia zwykłego pracownika, niezbyt ważnych, nie goni nas przede wszystkim nieustępliwy czas, a świat tylko czeka na nas. Czy pojechałbyś na taką wycieczkę? A jak tak, to jak? Samochodem, rowerem, a może pieszo?

Co warto zabrać na wycieczkę motocyklem?

Podróże interesują, nie tylko tych, którzy samemu wciąż są w drodze i nie potrafią usiedzieć na miejscu. Książki o wędrówkach są czytane także przez zasiedziałych, którzy nieczęsto zmuszają się do wystawienia nosa poza granice miasta, również w czasie urlopu.
górski potok

Górski wypoczynek jest niezwykle efektywny

Szczególnie dla tych osób, jakie nie odwiedziły jeszcze gór izerskich właściciele hoteli pragną przedstawić szczególnie atrakcyjną ofertę. Wyjątkowo niskie ceny oraz doskonałe dopasowanie do oczekiwań podróżujących propozycje okazują się odpowiednim wyborem. Wskazane jest zwrócić uwagę na dawane nam dziś do dyspozycji możliwości, gdyż są one niesamowicie dobrze dopasowane do oczekiwań większości. Polecane trasy rowerowe góry izerskie odnaleźć można również wraz z dokładnym opisem na stronie internetowej.
góry2

Osprzęt na wyprawę górską lub rowerem

Nadchodzą wielkimi krokami cieplejsze tygodnie, w trakcie których, długo przed początkiem sezonu, wielu ludzi wyrusza na piesze i rowerowe wędrówki. Jest to bardzo ciekawe z pewnych względów rozwiązanie – zagwarantowanie sobie wypoczynku, zanim na ścieżkach górskich, polach namiotowych i w noclegowniach zjawi się sto tysięcy wczasowiczów – jednak wymaga siły charakteru i fizycznej sprawności, a z całą pewnością dobrego stanu zdrowia.

Dbasz o zdrowie? Wsiądź na rower

Długo można wymieniać pozytywne aspekty jazdy na rowerze. Może być to dobry wybór dla osób odchudzających się, oraz dla tych wzmacniających mięśnie i poprawiających kondycję lub po prostu chcących zrelaksować się w czasie wolnym. Rower spełni zadania środka komunikacji, spokojnie zamieniając samochód i tramwaj. Dojazd do pracy czy szkoły nie będzie stanowił problemu, co więcej miniemy korki i inne utrudnienia na drodze, a ponadto przyczynimy się do ochrony środowiska. Warto przemyśleć czy rowery miejskie to nie główny środek lokomocji, jaki sobie życzymy.
rower

Jakiego rodzaju narzędzia rowerowe należy zakupić wybierając się w długą trasę po Polsce?

Wybierając się w dłuższą rowerową trasę warto się zaopatrzyć w niezbędne sprzęty, by nie wydawać gotówki na serwisowanie roweru.
wyprawy turystyczne

Podróże jedynie dla niepokornych

Niektórzy nie mają z tym problemu. Idą do biura podróży, kartkują katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego biura, dowiadują się o all inclusive i inne dodatkowe atrakcje, a następnie udają się do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie przypadła do gustu skrojona dla nich wycieczka.
Piknik na łonie natury

Ciekawie spędzone popołudnie godne pozazdroszczenia

Często stało się tak, że zaobserwowaliśmy okropną nudę. Jest wiele sposobów, by jej skutecznie zaradzić. Pod uwagę trzeba brać szczególnie dostępne na rynku atrakcje, jednak nie ograniczać się jedynie do nich. Jazda na rowerze? Dlaczego nie, w końcu to pewien rodzaj aktywności fizycznej, której tak szczególnie naszemu społeczeństwu brakuje. W miastach raz na jakiś czas organizuje się biegi na orientację, które już do teraz zdążyły zdobyć duże grono entuzjastów.
wyprawy turystyczne

Jak optymalnie przysposobić się się do wakacji w terenie?

Wakacje wchodzą już w swoją końcową fazę. Dla wielu uczniów to ostatnia chwila, by wybrać się w jakieś miejsce z przyjaciółmi. Powinni skorzystać z ostatnich dni wolności, nim wrócą do szkół, książek i zobowiązań, tym bardziej, że letnia aura w naszej ojczyźnie wyjątkowo rozpieszcza nas tego roku. Studenci są w dużo lepszej sytuacji, ponieważ są w stanie poświęcić jeszcze cały wrzesień na wyjazdy. Wrzesień to także dobry moment na wykorzystanie urlopu. W różnych firmach otrzymamy go bez kłopotu, gdyż wielu pracowników wybrało wcześniejsze miesiące na rodzinne wczasy. Powinniśmy się przekonać do tego pięknego miesiąca, który co roku jest w naszym kraju co raz cieplejszy.
1 2