Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Miasta
Kopalnia

Niebezpieczeństwa dla środowiska przyrodniczego, jakie wynikają z prosperowania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

Nie tak całkiem dawno odkryte, spore złoża węgla brunatnego w gminie Miejska Górka wzbudziły wiele emocji wśród mieszkańców tego miasteczka. Mianowicie, do mieszkańców nie przemawiają argumenty włodarzy gminy, którzy udowadniają, że wykrycie tak solidnych pokładów jest dla Małej Górki czymś wyjątkowo przynoszącym korzyść. Bardziej niż szanse dla przemysłu oraz progresu rzucą się albowiem w takim wypadku w oczy spodziewane zagrożenia dla środowiska naturalnego, które wynikają z działania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.
venicespecial.com/pl/pl

Dlaczego najlepiej pojechać na Kaszuby? Jakie miejsca najlepiej tam zwiedzić? Jak spędzić czas?

Kaszuby są faktycznie niezwykłą krainą na Pomorzu, ma ona naprawdę dużo do zaproponowania, faktycznie zjawiskowy, kuszący krajobraz, czyli jeziora, lasy, a to wszystko w spokoju i ciszy.
łuk triumfalny

Warto chociaż raz być w Rzymie

Są takie miejscowości, które interesują rzesze turystów i o zobaczeniu których śni właściwie każdy. Do jednych z takich miejsc należy się Rzym, to miasto, które już w starożytności było niezwykle rozpoznawalne cały czas raduje się sporym zaciekawieniem turystów z różnorodnych państw. Powinniśmy tutaj zwiedzić sporo pradawnych, jak i współczesnych miejsc co sprawi, że praktycznie każdy wyszuka dla siebie coś interesującego.
hostel

Noclegi dla kadry pracowniczej

Niejednokrotnie zdarza się tak, że pracownicy z rozmaitych branż udają się czasowo poza miejsce zamieszkania, bo tam czeka na nich zatrudnienie. W danym mieście muszą jednak jakoś spać. Dlatego powstają tak zwane kwatery robotnicze. Przybierają one różne formy. Dawniej w każdej miejscowości działały hotele robotnicze dla tych pracowników, którzy na stałe zameldowani byli w innym miejscu. Aktualnie takich punktów istnieje niewiele lub przekształcane są w instytucje o innym charakterze. Zapotrzebowanie na kwatery pracownicze jest niezwykle duże. Można to zaobserwować na podstawie częstotliwości wyszukiwania zapytania „kwatery pracownicze Wrocław” w sieci.
sopot kwatery

Jakie rozrywki czekają na turystów w takowym nadmorskim miasteczku jak Sopot i co to jest tajemnicza Krwawa Piwnica?

W okresie wakacyjnym niemało osób ma przed sobą nie lada dylemat: góry czy też królestwo Neptuna? W naszym kraju te dwa zakątki są od siebie niezwykle oddalone, wszakże cieszyć się należałoby, że w zasadzie takie są.
atrakcje turystyczne Wrocław

Wrocław i atrakcje turystyczne znane w całej Polsce

Stolica Dolnego Śląska – Wrocław – skrywa wiele tajemnic. Miasto to jest popularne wśród mieszkańców Europy i to nie tylko dzięki mającej tu miejsce imprezie Euro 2012. Jest to ważny ośrodek kulturalno-akademicki oraz niezwykle popularne miasto na wymiany europejskie. Jeśli pod uwagę weźmie się atrakcje turystyczne w Polsce Wrocław trzeba wskazać w czołówce miast o niezwykłym znaczeniu i interesującej ofercie spędzania wolnego czasu.
Wilno

Poszukajmy wartych zobaczenia miejsc

Czasami jest tak, że nieplanowanie zadecydujemy się na jakiś urlop, po prostu myślimy, że udamy się tam i tam, i właśnie na miejscu rozpoczniemy poszukiwać ciekawych zabytków do zobaczenia. Prawda mimo wszystko jest taka, że lepiej zawsze zawczasu upewnić się, czy w miejscowości jaką planujemy zwiedzić, naprawdę jest coś ciekawego, zwłaszcza jeżeli zakładamy podróż zagraniczną. Wyłącznie takie sprawdzenie w przewodniku da nam przeświadczenie, że podróż ta będzie na pewno udana i jednocześnie będziemy wiedzieli, jakie zabytki naprawdę należy, a nawet trzeba odwiedzić.
zwiedzanie

Czy warto podróżować po naszym kraju? Co trzeba zobaczyć?

Wiele ludzi ma marzenie, by zobaczyć Polskę w całości, a przede wszystkim te miejsca, które warto zobaczyć. Odhaczenie na mapie kolejnego ważnego miejsca jest właśnie niezwykle ważne, ponieważ znaczy, że było się we wspaniałym miejscu. Podróże po Polsce niewątpliwie są bardzo ekscytującą historią, gdyż można odkryć sporo niesamowitych miejsc.
korek na autostradzie

Przewóz turystyczny osób w Polsce

Transport ludzi to bardzo zróżnicowana i skomplikowana gałąź transportu. Największym wyzwaniem stojącym przed firmą transportową jest transport niedużej liczby osób na wielkie odległości. Jest to usługa w szczególności popularna w gronie Polaków pracujących poza granicami kraju. Każda osoba, która chce skorzystać z takiej usługi wyrusza z innego punktu i zmierza w inną częśc Polski. Skoordynowanie takiej trasy sprawia więc wielkie kłopoty firmom przewozowym. Jednak dzięki wykorzystaniu niezbyt dużych aut osobowych, może być to interes finansowo korzystny.
morze w Bułgarii

Turystyka

Egipt jako kraj turystyczny cieszy się powodzeniem wśród naszych rodaków nie od dziś. Wybierając to państwo na wspólną wycieczkę, a więc pełen relaks i zapomnienie o codziennych troskach oraz problemach, stawia się na gwarantowaną słoneczną pogodę. Kolejnym plusem Egiptu jest to, że można w nieskomplikowany i nadzwyczaj przyjemny sposób poznać wiele ważnych historycznie miejsc oraz zobaczyć piramidy, czyli jeden z cudów świata. Estetyczne napełnienie z odpoczynkiem może iść w parze.
1 2 3