Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Wakacje
Noclegi

Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, iż jest tu do zobaczenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są pozostałe wspaniałe miejsca

Jedną z tych lokalizacji, której powinniśmy poświecić nieco więcej uwagi w okresie wycieczki po Dolnym Śląsku, jest Brzeg Dolny. Jedną z najważniejszych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma a także pałac, który także przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzenie tych miejsc to zajmująca lekcja historii dla tych, dla jakich Dolny Śląsk to tak naprawdę cudowna przeszłość. Pałac, jako cudowna rezydencja z drugiej połowy XVIII wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Dzięki renowacji fasady pałacowe wyglądają wspaniale, a turyści mogą w czasie swej wycieczki zobaczyć jedną z bardziej interesujących rezydencji w tej części Polski.
Absolwenci, studia

Niezapomniane wczasy dla typowego studenta

Chociaż przyjęło się uważać, że żacy są bardzo biedną częścią społeczeństwa, to jednakże jakoś ciężko zgodzić się z owym stereotypem. Przecież fakty są takie, że w szczególności ci ogarnięci studenci zarabiają relatywnie duże pieniądze. Korepetycje, stypendia naukowe, rozwożenie pizzy wieczorami i w trakcie weekendów - alternatyw jest naprawdę sporo. A do tego studenci mają spore wakacje, w czasie których mogą chociażby sprzedawać lody na plaży w Juracie czy nawet jechać na kilka miesięcy do Anglii czy Szwecji.
Agroturystyka na Kaszubach

Jazda konna - sposób na lato?

Co roku stajemy przed jednakowym dylematem. Co zrobić z wakacjami? Opalanie się przez dwa tygodnie dla wielu ludzi jest mało ciekawe, zwłaszcza gdy nie lubią palącego słońca. Spacery po górach zazwyczaj są męczące, a przecież urlop powinien być momentem wypoczynku. Może wobec tego spróbować czegoś całkiem odmiennego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna - sport zawierający w sobie ruch na świeżym powietrzu, a jednocześnie dostarczający wiele radości i szansę kontaktu z końmi - pięknymi i dostojnymi zwierzętami.
Piękno gór

Dobrze się spakuj w góry!

Oto one. Wreszcie nadeszły. Długie dni wyglądane, wytęsknione i wypatrywane. Pełne ciepła, morza, góry i wspaniale spędzonego czasu. Pora wypoczynku i oddechu, ucieczki od rutyny i szarości. Wizytujemy nasz ulubiony sklep górski i już czas na wyjazd. Ulubiona pora w rocznym cyklu – wakacje.
łazienka hotelowa

Polskie morze zawsze będzie miało dla rodaków znamienne znaczenie - nieistotne, że nie jest tam tak gorąco jak nad Adriatykiem

Od momentu skończenia się socjalizmu mamy możliwość jechać za granicę, a od chwili, gdy jesteśmy w UE możemy nad Morze Śródziemne lecieć bez jakichkolwiek kłopotów.
fabryki w Bełchatowie

Ciekawe miasta w Polsce

Absolutnie każdy, kto tylko pragnie spędzić we własnym kraju rzeczywiście idealne wakacje może być pewny co do tego, że Polska zaoferuje mu całe mnóstwo rewelacyjnych możliwości w tej kwestii. Dosłownie w każdym jej regionie znajdziemy sporo naprawdę atrakcyjnych miast które na pewno będą w stanie spełnić wszelkie oczekiwania nawet tych bardzo wybrednych osób, zatem musimy tylko poświęcić trochę czasu na wybranie spośród nich czegoś, co będzie dla nas naprawdę dobre.
Plaża, morze

Wczasy w naszym kraju - - popularne miasta

W ciągu tygodnia nie za bardzo mamy czas na właściwy wypoczynek. Ciągle się gdzieś spieszymy. W pracy wyciskamy z siebie siódme poty, a następnie czeka nas jeszcze opieka nad domem i pociechami. Pomiędzy tymi obowiązkami musimy również pójść na zakupy i załatwić mnóstwo spraw nie cierpiących zwłoki. Wszystko to sprawia, że chodzimy stale zmęczeni i niewyspani. Co rano próbujemy ratować się dużym kubkiem kawki, ale to nie przynosi oczekiwanych rezultatów.
Sopocka plaża

Uzdrowiska w Polsce

Wiedziemy bardzo aktywny tryb życia. Nasz dzień zazwyczaj zaczyna się bardzo wcześnie. Oczywiście, nie mamy nawet chwilki na pożywne śniadanie, łykamy jedynie kawkę i lecimy do pracy. Tam jesteśmy często narażeni na duży stres. Kierownik zawala nas dodatkową pracą, a współpracownicy nierzadko kopią pod nami dołki. Kiedy możemy się wyrwać na przerwę obiadową, to co spożywamy wstyd nazwać obiadem.
Odpręż i zrelaksuj swoje ciało

Super pomysły na lato

Słoneczko przygrzewa co raz bardziej, najwyższa pora pomyśleć o tegorocznym urlopie. Rzecz jasna, jeśli chcieliśmy udać się w jakieś popularne miejsce, trzeba było zarezerwować bilety jeszcze w zimie. Wbrew powszechnej opinii, dużo rodaków pozwala sobie na wczasy z całą rodziną, dlatego jeżeli jeszcze nie zdecydowaliśmy się na nic, możemy mieć kłopot z noclegami.
wyspy kanaryjskie - plaża

Czemu warto wybrać się na Kanary? Zobacz nasz przewodnik i porady

Czy relatywnie tanie wakacje są w ogóle możliwe? Naturalnie zakładając, iż w grę wchodzi nie tylko chęć poczynienia oszczędności, przede wszystkim człowiek przecież chciałby nareszcie wypocząć. Można śmiało powiedzieć, że praktycznie zawsze rozsądnie rozumujący turysta, posiadający dosyć spore doświadczenie w podróżowaniu, może wypocząć za sporo mniej.