Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Wakacje
Roztocze

W jaki sposób można zająć własnemu dziecku przynajmniej część wakacji?

Wakacje w Polsce, a zresztą nie tylko u nas, są bardzo długie - choć oczywiście prawda jest taka, że uczniowie z całą pewnością narzekają na to, iż letnia przerwa jest zbyt krótka. Można powiedzieć, iż nie jest łatwo uchronić własne dziecko przed wszechobecną nudą. Bo chociaż co prawda dzieciaki całymi miesiącami czekają na przerwę od szkoły, to kiedy już nadejdzie koniec czerwca, rozpoczynają się niemałe kłopoty... Jednak nie można powiedzieć, że w każdym przypadku dzieci nie będą miały nieprzeciętnych wspomnień z sezonu wakacyjnego. O co dokładniej chodzi?
Agroturystyka na Kaszubach

Jazda konna - sposób na lato?

Każdego roku jesteśmy stawiani przed tym samym problemem. Co robić w trakcie urlopu? Leżenie przez dwa tygodnie dla niektórych osób jest nudne, zwłaszcza gdy nie przepadają za palącym słońcem. Spacery po górach zazwyczaj są męczące, a przecież urlop powinien być czasem relaksu. Może w związku z tym spróbować czegoś zupełnie odmiennego? Ciekawym pomysłem może być jazda konna - sport skupiający w sobie ruch na łonie natury, a jednocześnie dostarczający wiele radości oraz szansę kontaktu z końmi - ładnymi i dumnymi zwierzętami.

Bułgaria – warto zwiedzić

W nowym tysiącleciu trzeba intensywnie postarać się, aby każde wakacje były naprawdę przeżyciem wspaniałym. Na początek warto wiedzieć, że nie tylko oblegane przez turystów miejsca, takie jak Tunezja, Grecja czy Norwegia są warte zobaczenia. Bułgaria to nadzwyczaj świetna opcja.
Remiza docieplonego bloczkami YTONG MULTIPOR pałacu w niemieckim miasteczku Lieser

Wymarzone wesele wyłącznie miejscowości Brzezina

Plan wycieczki po Polsce wymaga opracowania szczegółów, z tego powodu początek należy uzależnić od miejsca zamieszkania, czyli początku wyprawy. Jeśli przyjmiemy, ze start to Wrocław, możemy zaplanować wycieczkę przez południową Polskę. Cel: Kraków.
wypożyczanie kajaków

Jak sportowo spędzać czas w czasie wakacji? Kilka wskazówek.

Jeżeli wybierasz się akurat na wakacje, niewątpliwie masz zamiar porządnie odpocząć. Nie zapominaj jednakże, że nie można w nieskończoność oddawać się błogiemu lenistwu - o ile przez pierwszych parę dni leniuchowanie daje nam wielką radość, o tyle po jakimś czasie zaczynamy się zazwyczaj zastanawiać, co możemy porobić ciekawego w okolicy, w której spędzamy wakacje. Nic w tym dziwnego - po jakimś czasie chyba każdego zaczyna nudzić nicnierobienie. Co więc można robić na wakacjach? Jak sportowo spędzić ten czas zamiast marnować go na leżakowanie na plaży?
kobiety na koniu

Wakacyjne inspiracje

Wolny czas,w którym można podjąć sporo wspaniałych i zajmujących aktywności, zbliża się coraz szybciej. Wraz z latem zalecany jest przyjemny, aktywny wypoczynek przynoszący niezwykłe wrażenia. Z tej przyczyny wyśmienitym pomysłem jest rozpatrzenie wyjazdu na obóz konny. Gdy bardzo pragnie wyjechać na wakacje, należy wziąć z jasnych powodów takie czynniki, jak pieniądze, pora podróży i rodzaj aktywności. Czym innym cechują się typowe wakacje nad morzem, a czym innym obozy konne. W tym roku odpoczynek każdego mogą być inne niż zwykle. Zamiast żywić zainteresowanie wyłącznie obcymi krajami, dobrze chociaż raz zaintrygować się miejscową fauną i florą oraz wieloma szansami na ciekawyme przygody, może należy pomyśleć w tym roku o tym, co mają w zanadrzu wakacje w siodle?

Złota jesień człowieka

Gdy nadchodzi emerytura, dużo smutnych rzeczy może się stać. Analitycy, którzy regularnie analizują demografię Polski, odkryli, że po przejściu na emeryturę ujawnia się spory procent śmiertelności wśród ludzi starszych. Jest tak dlatego, bo nieraz człowiek na emeryturze przestaje widzieć sens żywota, który wcześniej odnajdywał głównie w profesji.
Konie

Obozy konne, czyli wakacje w siodle

Każdy rodzic na pewno chce, aby jego dziecko spędzało długo wyczekiwane wakacje aktywnie i ciekawie. Na rynku można znaleźć setki ofert obozów i kolonii, w tym ostatnio bardzo popularne wyjazdy pozwalające dziecku nauczyć się czegoś ciekawego lub doskonalić swoje umiejętności jak np. obozy konne.
plaża

Turystyka w słonecznych krajach

Każdy musi czasem wypocząć. Wiele osób woli różnorodne formy wypoczynku. Poniektórym, aby całkowicie zregenerować energię trzeba tylko parę wieczorów z dobrą książką. Większość aczkolwiek woli wziąć parę tygodni urlopu i wybyć na zwiedzanie globu.
wesołe miasteczko

Ośrodki wypoczynkowe na całym świecie i nie tylko

Zazwyczaj jeździmy na wakacje do ciepłych krajów. Wydaje nam się, że jedynie w tych miejscach porządnie odpoczniemy. Przywykliśmy do wysokiego standardu w zagranicznych ośrodkach i wszelkich wygód, które nam zapewniają.