Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Muzeum

Co tak naprawdę warto zwiedzić interesującego w Italii?

Wychodzę z takiego założenia, że Włochy to najbardziej atrakcyjny turystycznie kraj na świecie. Może nieco przesadzam, przecież trudno tak na szybko wskazać najpiękniejszy kraj, lecz przecież Italia to niezwykłe miejsce. W szczególności uwielbiam Florencję. Kilka miesięcy temu odwiedziłem stolicę Toskanii - niesamowite miasto, które tak naprawdę jest jednym wielkim muzeum. Gdybym tak naprawdę miał taką możliwość, to zostałbym w Toskanii na dłużej. Bez najmniejszego cienia wątpliwości klimatyczne miasto - jedno z najpiękniejszych na tym świecie.
most

Wypoczynek w pobliżu Warszawy

Rozejrzyjcie się dookoła! Tak można powiedzieć do warszawiaków, którzy chętnie odwiedzają Podhale i polskie morze, a omijają urocze Mazowsze. A bez wątpienia jest tam wiele do zobaczenia!
Busy Kraków

Czym poruszać się po aglomeracji krakowskiej i sąsiedztwie?

Kraków, dawna stolica Polski, jest jedynym z najbardziej dziejowych miast , o ponad tysiącletniej historii, z wieloma zabytkami oraz zamkiem królewskim na Wawelu, wprawia w zachwyt nie tylko lokalnych wojażerów ale i zagranicznych. Zanim jednak wybierzemy się na zwiedzanie Krakowa i okolic, warto zastanowić się, jak przemieszczać się w wybrane przez nas lokalizacje oraz jaki środek lokomocji wybrać. Najlepiej wybrać busy Kraków.
egipt

Muzeum Egipskie

Kto z nas nie zachodzi w głowę jak prezentowała się nasza planeta gdy stąpały po niej dinozaury? Taką wiedzę przybliży nam Muzeum Historii Naturalnej. Jednak żeby nasza wyprawa okazała się niezapomniana i pełna przygód, proponujemy wybrać się na trzydniową wycieczkę do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Popularne miejsca - wprost idealne na urlop

Na przyciągające uwagę nie da się narzekać. Trudno zrozumieć zatem ludzi, którzy nie mają pojęcia, jakie piękne miejsca w naszym kraju ujrzeć i preferują podróże zagranicę. Istnieje takie słynne powiedzenie „swego nie znacie, cudze chwalicie”. A nasza ojczyzna to malowniczy kraj – można tu spotkać wielką różnorodność fauny oraz flory i szerokie spektrum pozostałości z minionych stuleci.
Noclegi

Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, iż jest tu do zobaczenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są pozostałe wspaniałe miejsca

Jedną z tych miejscowości, jakiej powinniśmy poświecić troszkę więcej uwagi w okresie wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najbardziej istotnych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma a także pałac, który też przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzenie tych obiektów to zajmująca lekcja historii dla tych, dla jakich Dolny Śląsk to przede wszystkim cudowna przeszłość. Pałac, jako niezapomniana rezydencja z drugiej połowy XVIII wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Za sprawą renowacji fasady pałacowe wyglądają rewelacyjnie, a turyści mogą w okresie swej wycieczki zapoznać się z jedną z ciekawszych rezydencji w tej części naszego kraju.
plaża w Hiszpanii

Majorka i Tajlandia – idealny urlop

Majorka i Tajlandia to dwa wspaniałe miejsca będące gwarancją udanego wypoczynku. Cudowne chwile przeżyją tam zarówno osoby pragnące spędzić czas w rodzinnym gronie, dzielni poszukiwacze przygód, jak i wielbiciele dyskotek i pysznej zabawy. Tak Majorka, jak i Tajlandia są miejscami w których zobaczyć można wspaniałe zabytki, zrelaksować się na piaszczystych plażach i smakować wyszukane specjały.