Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Muzeum
Busy Kraków

Czym poruszać się po aglomeracji krakowskiej i sąsiedztwie?

Kraków, historyczne miasto stołeczne, jest jedynym z najstarszych miast , o ponad tysiącletniej historii, z wieloma zabytkami oraz zamkiem królewskim na Wawelu, przyciąga nie tylko polskich przyjezdnych ale i zagranicznych. Zanim jednak pojedziemy do Krakowa i okolic, warto zastanowić się, jak przemieszczać się w wybrane przez nas miejsce oraz jaki środek lokomocji wybrać. Najlepiej wybrać busy Kraków.
plaża w Hiszpanii

Majorka i Tajlandia – idealny urlop

Majorka i Tajlandia to dwa cudowne miejsca będące gwarancją satysfakcjonującego wypoczynku. Wspaniałe chwile przeżyją tam zarówno osoby chcące w rodzinnym gronie, dzielni poszukiwacze przygód, jak i miłośnicy tańca i szampańskiej zabawy. Tak Majorka, jak i Tajlandia są miejscami w których zwiedzić można czarujące zabytki, wypocząć na piaszczystych plażach i jeść wytworne dania.
Noclegi

Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, iż jest tu do zobaczenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są pozostałe wspaniałe miejsca

Jedną z tych miejscowości, jakiej warto poświecić nieco więcej uwagi w okresie wycieczki po Dolnym Śląsku, jest Brzeg Dolny. Jedną z najbardziej istotnych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma a także pałac, jaki też przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzanie tych obiektów to zajmująca lekcja historii dla tych, dla których Dolny Śląsk to faktycznie cudowna przeszłość. Pałac, jako cudowna rezydencja z drugiej połowy XVIII wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Dzięki renowacji fasady pałacowe wyglądają wspaniale, a turyści mogą w okresie swej wycieczki zobaczyć jedną z ciekawszych rezydencji w tej części Polski.
egipt

Muzeum Egipskie

Któż z nas nie zachodzi w głowę jak wyglądała nasza ziemia gdy chodziły po niej potężne jaszczury zwane dinozaurami? Ową wiedzę poznamy dzięki Muzeum Historii Naturalnej. Jednak żeby nasza wycieczka stała się niezapomniana i pełna wrażeń, proponujemy Państwu aby wybrać się na krótką eskapadę do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Popularne miejsca - wprost idealne na urlop

Na ciekawe nie da się narzekać. Trudno pojąć takich ludzi, którzy nie wiedzą, jakie piękne punkty w ojczyźnie ujrzeć i preferują wyjazdy zagranicę. Istnieje takie słynne powiedzenie „swego nie znacie, cudze chwalicie”. A przecież Polska to malowniczy kraj – można tu spotkać znaczną różnorodność natury i szerokie spektrum zabytków z zamierzchłych wieków.

Co tak naprawdę warto zwiedzić interesującego w Italii?

Wychodzę z takiego założenia, że Włochy to najbardziej atrakcyjny turystycznie kraj na świecie. Może nieco przesadzam, przecież trudno tak na szybko wskazać najpiękniejszy kraj, lecz przecież Italia to niezwykłe miejsce. W szczególności uwielbiam Florencję. Kilka miesięcy temu odwiedziłem stolicę Toskanii - niesamowite miasto, które tak naprawdę jest jednym wielkim muzeum. Gdybym tak naprawdę miał taką możliwość, to zostałbym w Toskanii na dłużej. Bez najmniejszego cienia wątpliwości klimatyczne miasto - jedno z najpiękniejszych na tym świecie.
most

Wypoczynek w pobliżu Warszawy

Rozejrzyjcie się dookoła! Tak można powiedzieć do warszawiaków, którzy chętnie odwiedzają Podhale i polskie morze, a omijają urocze Mazowsze. A bez wątpienia jest tam wiele do zobaczenia!