Menu strony
III Millenium
Biuro podry
Jeziora

Zapraszamy do zobaczenia województwa podlaskiego

Podlasie jest najdalej wysuniętym na północny-wschód województwem naszego kraju. Od wschodu graniczy ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Mieszczą się na tym obszarze cztery parki narodowe, 3 krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody a też liczne rejony chronionego krajobrazu. Jego metropolią jest Białystok. Innymi znaczącymi ośrodkami miejskimi są Łomża a także Suwałki. Mieści się tu mnóstwo atrakcyjnych miejsc do zobaczenia.
różne ryby

Jak przygotować się na wędkarską przygodę?

Turystyka wędkarska w kraju jest znacznie rozwinięta. Co roku nad klarowne jeziora przybywają coraz to większe tłumy amatorów aktywnego wypoczynku jakim jest chociażby wędkarstwo. Znacznym plusem jest niemała ilość jezior oraz ich rozmaitość. Warto przygotować się w tym roku na bardziej aktywne formy wypoczynku oraz na co bardziej oryginalne propozycje agencji turystycznych, zwłaszcza w wypadku, gdy jest się zawodowym wędkarzem. Czy jest ktoś, kto by nie chciał, aby wyjazd na ryby stał się teraz faktem? Teraz dzięki odpowiednim ofertom świetnych, profesjonalnych biur jak najbardziej jest to osiągalne.
egzotyczna ryba

Męskie hobby - o wędkarstwie i nieodkrytych łowiskach

Uniwersalnie uznano, że wyprawy wędkarskie to typowo męskie zajęcie, trzeba z resztą przyznać, że tak naprawdę niedużo kobiet interesuję się wędkarstwem. Encyklopedia mówi, że wędkarstwo to również odmiana sportu ale także i hobby, które polega przeważnie na łapaniu ryb na wędkę.
Jezioro, Bory Tucholskie

Super podróż w Bory Tucholskie

Tajemnica zdumiewającej w skali kraju czystości, jaką charakteryzują się Bory Tucholskie tkwi w ich lokalizacji. Region tucholskich lasów oddalony jest od potężnych miast i zakładów przemysłowych, co czyni z niego perfekcyjne miejsce na urlop 2014. Środowisko naturalne nie zostało tu zdegradowane, a unikatowe gatunki roślin i porostów miały przychylne warunki do rozwoju.
Kaszuby

Co warto zobaczyć na Kaszubach i gdzie się zatrzymać

Kaszuby są takim regionem Polski, który z punktu turystycznego przez wiele lat był niedoceniany. Ostatnimi laty władze tamtego regionu robią wszystko, aby pokazać niebywałe piękno tego regionu. Należy przyznać, że robią to coraz lepiej, ponieważ Kaszuby zaczęły przyciągać rzesze turystów z Polski. Warto tutaj przyjechać z kilku powodów. Każdy zakątek tego regionu może rozkochać nas swymi cudownymi widokami.
Pieniny, góry

Które przyrodnicze atrakcje Pienin warto zobaczyć na własne oczy?

Pieniny to piękny masyw skalny w rejonie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad 500 km na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, toteż wziąć ten obszar pod uwagę organizując urlop w górach!
Wyprawy wędkarskie

Od czego zacząć wędkowanie?

Wyprawy wędkarskie są istotnym elementem odpoczywania prze męską płeć. Łowienie ryb okazuje się pomysłem na pożyteczne wykorzystanie wolnych dni dla ludzi w przeróżnym przedziale wiekowym. Niejednokrotnie przekazywane z dziada pradziada. Ten rodzaj sprawności sportowej daje czas na odprężenie oraz spotkania w doborowym gronie.
ratusz

Atrakcje na Dolnym Śląsku

W naszym kraju nie brak zakątków, które znakomite są na spędzenie kilku wolnych dni lub letniego urlopu. Znalezienie takich miejsc nie jest jakimkolwiek trudem. Znaczna większość regionów Polski prowadzi już akcje reklamowe, których zadaniem jest przybliżenie piękna, jakie możemy tam znaleźć. Jednym z takowych regionów Polski jest Dolny Śląsk.
Jezioro, Mazury

Chętnie polecane atrakcje Warmii i Mazur

Region Warmii i Mazur bardzo często określamy mianem „Krainy Tysiąca Jezior”, jednak jest on znacznie bogatszy w jeziora, niż sugeruje to jego przydomek. Na obszarze Warmii i Mazur doliczono się coś koło dwóch tysięcy jezior. Ich charakterystyczne usytuowanie, urozmaicona linia brzegowa i otoczenie boskiej natury spowodował, że stworzono tu kompleksowo wyposażony Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, na którego przebycie należy poświęcić dziesięć dni. Zaznaczyć powinno się fakt, że w regionie znajduje się najpotężniejsze polskie jezioro: Śniardwy.
krasnobród

Który zakątek można zwiedzić w województwie lubelskim oraz co tam można zobaczyć?

Kiedy namyślamy się w jakie miejsce pojechać na kilkudniowy urlop, możemy mieć duży kłopot. Jest w naszym państwie tyle ślicznych miejsc, iż trudno zdecydować się na coś właściwego dla nas.
1 2